KABİNE AÇIKLANDI

KABİNE AÇIKLANDI

19.07.2017

Başbakan Yıldırım kabinede yapılan değişikliği açıkladı

Kırşehir’in vekilleri yeni kabinede de yok…

 

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümette yapılan değişiklikleri açıkladı. Yeni hükümette yine Kırşehir’den bakan göremedik.
Yıllardır AK Parti’ye tam destek veren Kırşehirlilerin bakanlık beklentisi bir kez daha suya düşerken, Milletvekilleri Mikâil Arslan ya da Salih Çetinkaya isimleri kabinede yer bulmadı.
Kırşehir’de üçüncü kez milletvekili seçilen ve hazırladığı proje ve hizmetlerle öne çıkan Milletvekili Mikâil Arslan ile yıllardır partisine ve Kırşehir’e hizmet veren Milletvekili Salih Çetinkaya’ya yeni kurulacak hükümette bakan olmasını umut eden Kırşehirliler “Ak parti kurulduğu günden bu yana her seçimde destek veren Kırşehir’e artık bir bakan verilmeliydi. Ama bu dönemde beklentimiz boşa çıktı. İnşallah bir daha ki sefer Kırşehir’e de bir bakan verilmelidir” diye konuştular.
Bu sürecin kasım ayının son günleri ile Aralık ayının 1. haftasında tamamlanması bekleniyor
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmesinin ardından dün bir basın toplantısı yaparak 65. Hükümeti açıkladı.
Başbakan Yıldırım, “Görev yapanlar, bugün Bakanlar Kurulunda yeni göreve başlayacakların hepsi birbirinden üstün, kapasiteli, meziyetlere sahip arkadaşlar. O bakımdan ne görevi bırakan ne de görevi alanın birbirine üstünlüğü söz konusu değildir. Bu bir bayrak yarışıdır, bir kan değişimidir. Görev dağılımıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Özellikle başbakan yardımcılarının görev dağılımıyla hangi kurumlardan hangi başbakan yardımcılarının, kimin sorumlu olacağı konusu gün içerisinde daha sonra ilan edilecektir.” ifadelerini kullandı.
Yıldırım, Bakanlar Kurulu’nda bazı değişikliklere gidildiğini bildirdi.
Yapılan değişikliklerle yeni kabine şu şekilde oluştu:
Başbakan Yardımcıları: Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı: Ömer Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Faruk Özlü,
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Jülide Sarıeroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı: Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı: Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı: Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı: Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı: İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı: Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı: Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Ahmet Arslan. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .