Jandarma Teşkilatından anlamlı iftar

Jandarma Teşkilatından anlamlı iftar

13.06.2018

Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Jandarmanın kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği iftar programına katıldı. Askeri Gazinoda verilen iftar yemeğine Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, […]

Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Jandarmanın kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği iftar programına katıldı.
Askeri Gazinoda verilen iftar yemeğine Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, protokol eşleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları, şehit aileleri, gaziler ve jandarma teşkilatı mensupları katıldı.
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, mübarek Ramazan ayının son günlerinde şehit aileleri ve gazilerimizle iftar sofrasında bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Vali Akın, “Şehitlerimize, hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık ve afiyet diliyorum. Gerek bu toprakların yurt edinilmesinde, gerekse bugün vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birlik ve beraberliği uğruna şehitler veriyoruz. Biliyoruz ki bu topraklarda oturmanın, vatan sahibi olmanın maliyeti büyük. Şehitlerimizin değerli anne-babaları, kardeşleri, eş ve dostları bugün iftar soframızı şereflendirdiler. Kendilerine, ülkemize ve ilimize tekrar başsağlığı diliyorum. Yüce bir mertebe olan şehitlik, istemekle elde edilemez. Allah’ın bir lütfu olan şehitlik mertebesi herkese, şehit ailesi olmak herkese nasip olmaz. Devletimiz her zaman şehit aileleri ve gazilerimize gereken desteği vermiştir. Bizler de devletimizin sizlerin yanında olduğunu sizlere hissettirmek istiyoruz. Sizlerle bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sık sık bir araya geleceğiz. Bu duygularla, hayırlı Ramazanlar diliyor, yaklaşan bayramınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen de konuşmasında, “Türk milletinin şehit ve gazilere verdiği önem çok uç noktadadır. Anadolu’nun bize yurt olmaya başlamasından günümüze kadar her türlü faaliyetimizde en itici güç arkamızdaki şehit ve gazi müessesesi olmuştur. Devletimiz şehit yakınları ve gazilerimize gereken önemi vermektedir. Bu toprakların bizlere vatan olmasını sağlayan bütün şehit ve gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum. Jandarma teşkilatı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin her karışında, devletimizin kuvvet ve kudreti adına bu coğrafyada yaşayan insanlarımızın güven ve huzurunu sağlamak noktasında görev yapmaktayız. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının da sonuna geldik. Herkesin yaklaşan Ramazan bayramını tebrik ediyorum.” dedi.
İftar programı, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali Akın ve eşinin şehit yakınları ve gazilerle yaptığı sohbet ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .