İzmir’deki Kırşehirliler gecede hasret giderdiler

İzmir’deki Kırşehirliler gecede hasret giderdiler

16.05.2016

İzmir’de yaşayan Kırşehirliler Kır‐Yar‐Der (Kırşehirliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği)’in düzenlediği “Geleneksel Kırşehirliler Gecesi”nde buluşarak hem hasret giderdiler, hem de gönüllerince eğlendiler. Cumartesi akşamı Gümüldür Resort Hotel’de yapılan geceye çok sayıda Kırşehirli ve Kırşehir’i sevenlerin yanı sıra Kırşehir’den Abdallar Topluluğu da katılarak ayrı bir renk kattı. Kırşehirlilerin geç saatlere kadar Kırşehir türküleri eşliğinde doyasıya eğlendikleri […]

IMG_1063 copy

İzmir’de yaşayan Kırşehirliler Kır‐Yar‐Der (Kırşehirliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği)’in düzenlediği “Geleneksel Kırşehirliler Gecesi”nde buluşarak hem hasret giderdiler, hem de gönüllerince eğlendiler.
Cumartesi akşamı Gümüldür Resort Hotel’de yapılan geceye çok sayıda Kırşehirli ve Kırşehir’i sevenlerin yanı sıra Kırşehir’den Abdallar Topluluğu da katılarak ayrı bir renk kattı.

IMG_1062 copy
Kırşehirlilerin geç saatlere kadar Kırşehir türküleri eşliğinde doyasıya eğlendikleri gecede KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevinde bulunan Kır‐Yar‐Der Başkanı Mustafa Çanakçı güzel bir konuşma yaparak Kırşehirli olmaktan duydukları gururu dile getirdi.
Kırşehir’in tarihten gelen önemini vurgulayan Çanakçı İzmir’de yaşayan Kırşehirliler olarak köklerini asla unutmadıklarını, yeni nesillerin Ahilik kültürü ve terbiyesiyle yetişmeleri ve yaşamaları için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.
2012 yılında aramızda ayrılan büyük bozlak ustası Neşet Ertaş’ı da rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Mustafa Çanakçı Kır‐Yar‐Der olarak İzmir’de yaşayan Kırşehirliler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı en iyi şekilde sürdürmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

IMG_1061 copy
Konuşmaların ardından derneği maddi ve manevi katkıda bulunan Bekir Çelik, Hakkı Atila, Cahit Toprak, Vakkas Yaşar, Ali Yılmaz, Ali Şan, İbrahim Yaz ailesi, Erkut Özkan, Av. Necla Dulkadirdoğlu, Nurettin Doğan, Ferda Aycan, Turan Bahadır ile bazı kişi ve kuruluşlara plaketleri sunuldu.
Hediye çekilişinden ardından Erkut Özkan’la türküler programına geçildi. Erkut Özkan ve Murat Koca’nın vereceği konserin ardından Kültür Bakanlığı Kırşehir Ustalar Topluluğu sanatçıları davetlilere türkü ve oyun havaları ile Kırşehir’i yaşattılar. Gece geç saatlere kadar devam etti. Yılda bir kez de olsa bir araya gelen Kırşehirli hemşehrilerimiz, geceyi düzenleyen Kırşehirliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa Çanakçı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

IMG_1060 copyYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .