İzmir’de yaşayan Kırşehirliler geleneksel gecede buluştular

İzmir’de yaşayan Kırşehirliler geleneksel gecede buluştular

25.05.2015

  İzmir’de yaşayan Kırşehirliler Kır-Yar-Der (Kırşehirliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği)’in düzenlediği “Geleneksel Kırşehirliler Gecesi”nde buluşarak doyasıya eğlendiler. Cumartesi akşamı Menderes ilçesinde yeni hizmete giren Notion Kesre Beach Hotel’de yapılan geceye çok sayıda Kırşehirli ve Kırşehir’i sevenlerin yanı sıra Kırşehir’den Burhan Ertaş’ın yönetimindeki Abdallar Topluluğu da katılarak ayrı bir renk kattı. Kırşehir’den Dr. Deniz Akpınar […]

 
İzmir’de yaşayan Kırşehirliler Kır-Yar-Der (Kırşehirliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği)’in düzenlediği “Geleneksel Kırşehirliler Gecesi”nde buluşarak doyasıya eğlendiler.
Cumartesi akşamı Menderes ilçesinde yeni hizmete giren Notion Kesre Beach Hotel’de yapılan geceye çok sayıda Kırşehirli ve Kırşehir’i sevenlerin yanı sıra Kırşehir’den Burhan Ertaş’ın yönetimindeki Abdallar Topluluğu da katılarak ayrı bir renk kattı. Kırşehir’den Dr. Deniz Akpınar ve arkadaşları da geceye katılanlar arasında yer aldı.
Kırşehirlilerin geç saatlere kadar Kırşehir türküleri eşliğinde doyasıya eğlendikleri gecede KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevinde bulunan Kır-Yar-Der Başkanı Mustafa Çanakçı güzel bir konuşma yaparak Kırşehirli olmaktan duydukları gururu dile getirdi.
Kırşehir’in tarihten gelen önemini vurgulayan Çanakçı İzmir’de yaşayan Kırşehirliler olarak köklerini asla unutmadıklarını, yeni nesillerin Ahilik kültürü ve terbiyesiyle yetişmeleri ve yaşamaları için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.
Mustafa Çanakçı Kır-Yar-Der olarak İzmir’de yaşayan Kırşehirliler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı en iyi şekilde sürdürmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .