İYİ Parti’nin Merkez İlçe Kongresi yapıldı

İYİ Parti’nin Merkez İlçe Kongresi yapıldı

12.02.2018

İYİ Parti’nin Merkez İlçe Kongresi yapıldı

NURİ ARAZ BAŞKAN

Geçtiğimiz aylarda Kırşehir’de teşkilatlarını oluşturan İYİ Parti’nin ilçe kongreleri hafta sonunda yapıldı. Merkez İlçe Başkanlığı’na Nuri Araz yeniden seçildi.
Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula partililer ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in takdiri ile 7.11.2017 tarihinde İYİ PARTİ Kırşehir kurucu il başkanı olarak yetkilendirildim. Bu yetkilendirilmeyi takip eden bir ay süre içinde; kurucu arkadaşlarımızla çalışmalarımıza başladık. İl ve Merkez ilçe yönetimlerimizi oluşturduk. 16.12.2017 tarihinde basınla tanışma toplantımızı gerçekleştirdik. Parti binamız kısa bir süre içinde İYİ PARTİ gönüllüsü olan arkadaşlarımızla birlikte kiralandı ve gerekli tefrişatı tamamlandı. Akabinde hepinizin hatırlayacağı gibi 27.12.2017 tarihinde Genel Başkanımız Meral Akşener´in katılımı ile görkemli bir törenle açılmıştı. Şu anda Türkmenoğlu İş Hanının 3. Katındaki yerimizde değerli Kırşehirli hemşerilerimize hizmete hazır bulunuyoruz. Şu anda Kırşehir’de birtakım çevrelerin baskılarına ve olumsuz propagandalarına rağmen beklenenin üzerinde ilgi ve teveccüh görüyoruz. Bütün ilçelerimizde ilçe başkanlığı yetkilendirmeleri yapılmış ve ilk olağan kongreleri bu hafta sonu tamamlanacaktır. Akabinde üye kaydetmeye devam edeceğiz” dedi.
Anketlerde partilerinin yüzde 20 oy oranını aştığını belirten Müfit Göçen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Tüm Türkiye´de olduğu gibi Kırşehir’imizde de partimize olağanüstü teveccüh ve yoğun bir ilgi olmuştur. Kuruluş çalışmalarımız sırasında, parti teşkilatlarımızda ve parti kurullarımızda yer almak için bizlere gelen sayısız mesaj ve talepler bizim üzerimizdeki sorumluluğu fazlasıyla artmıştır. Görevlendirmelerimizde ve teşkilatlanmamızda; hiç bir siyasi partinin devamı olmadığımız için; içinde vatan sevgisi olan tüm insanlarla istişareler yaparak üyelik işlemlerimizi yapmaktayız. Hayatında hiç bir siyasi partiye üye dahi olmamış vatandaşlarımız ile mevcut siyasi partilere üye olan arkadaşlarımız partilerinden istifa ederek İYİ PARTİ’yi kurmuşlardır. Bu sebeple, partimiz, milletimiz tarafından kurulmuştur diyebiliriz. Bizler sorumluluklarımızı da, milletimizin sorunlarını da çok iyi biliyoruz. Türkiye’nin önemli ve büyük sorunları vardır. Bunların başında genç nüfusun işsizliği, güvenlik, eğitim ve ekonomideki düzensizlik geliyor. Bu sorunların giderilmesi için İYİ Parti Programında yer alan çözüm önerileri vardır. İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. Bütün sorunlar üzerine korkusuzca gideceğiz. Türkiye’nin siyaset arenasında özlenen boşluğu biz dolduracağız. Sessiz çoğunluğun sesi olacağız. Öncelikli hedeflerimiz; siyaseti ve medyayı kabadayı dilinden ve kavgacı bir üsluptan çıkarmaktır. Bizler; şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını, “sorun, mevcut durum ve çözümü” ekseninde analizler yaparak çözeceğiz. Gücümüzü milletimizden aldığımız için; kimseyi ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan tüm gönüllere girerek toplumun her kesiminin derdine çözüm olacağız. Emek verip kazandığımızı hakça paylaşacağız. Sanayicimizi ve esnafımızı borç yükünden kurtarıp, üretimin artırılması için teşviklerde bulunacağız, asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlarımızı sosyal projeler ile ekonomik refaha ulaştıracağız. Çiftçimiz alın terinin karşılığını alacak, emeklimize hak ettiği huzurlu yaşamı sağlayacağız, milli ve manevi değerlere bağlı iyi bir nesil için, iyi bir eğitim vereceğiz. Bugüne kadar bir devlet baba vardı. Bundan sonra bir ‘DEVLET ANA’mız olacak ve bütün vatandaşlarını bir ana şefkatiyle bağrına basacak. Tüm çalışmalarımız milletimizin iyi bir yaşam sürmesi ve mutlu olması içindir.
“Genel başkanımız Meral Akşener’in de belirttiği gibi, İYİ Parti aynı zamanda bir kadın hareketidir. İYİ Parti’yi “kadınlar iktidara taşıyacaktır.” gerçeğini bir kez daha yinelemek isterim. Bizim Kadın Kolları gibi, kadınları siyasette ikinci plana atan oluşumlarımız yoktur. Çünkü kadınlar İYİ PARTİ’nin bütün genel merkez, il ve ilçe yönetim kurullarının önemli bir kısmını oluşturan değerli üyeleridir. 1. olağan merkez ilçe kongremizle beraber milletimizle kucaklaşacak ve iktidar yolunda hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Türkiye´mizin ve Kırşehir’imizin iyi olması için tüm iyi insanları İYİ PARTİ ile gönül birliği yapmaya davet ediyorum. Kongrelerimizin Tüm Türkiye’miz, Kırşehir’imiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve kongreye tek aday olarak katılan Nuri Araz yeniden seçildi.
Nuri Araz’ın başkanlığındaki İYİ Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Kenan Kerimoğlu, Yaşar Nuransoy, Hacı Ahmet Buzat, Nazım Topaslan, Selma Akbayır, Derya Demir, Mehmet Çalışkan, Kadir Korkmaz, Barış Aslan, Deniz Pakel, Feyzullah Toprak, Nermin Koç, Özgür Çelebi, Çetin Çelik, Ali Yıldız, Güllü Özkulluk, Hasan Alıcı, Emine Şanal, Ali Koca, Sevim Gökçe Yeşil, C. Çağatay Dağıstan, Zafer Satılmış, Hacer İşlekli, Uğur Mert, Gökhan Araz, Solmaz Doğan, Fahrettin Gürbüz, Ahmet Göçen, Musa Hangül, Mustafa Oklaz, Abdurrahman Atalay, Hayati Beyazit.
Kongrede ayrıca 25 kişilik yönetim kurulu yedek üyeleri ile birlikte 180 ilçe delegesi de belirlendi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .