İYİ Parti’den OSB Başkanı Süleyman Eraslan’a ziyaret

İYİ Parti’den OSB Başkanı Süleyman Eraslan’a ziyaret

07.07.2020

21 Haziran 2020 tarihinde yapılan kongrenin ardından yeni yönetiminin oluşumuyla birlikte İYİ Parti; Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (OSB) Süleyman Eraslan’ı ziyaret ederek OSB’nin sorunları hakkında bilgi aldı. Ziyareti İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı adına İl Başkanı Müfit Göçen, Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kenan Kerimoğlu ve Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay gerçekleştirdi. Ziyaretle ilgili […]

21 Haziran 2020 tarihinde yapılan kongrenin ardından yeni yönetiminin oluşumuyla birlikte İYİ Parti; Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (OSB) Süleyman Eraslan’ı ziyaret ederek OSB’nin sorunları hakkında bilgi aldı.
Ziyareti İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı adına İl Başkanı Müfit Göçen, Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kenan Kerimoğlu ve Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay gerçekleştirdi.
Ziyaretle ilgili görüşlerini açıklayan İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen; “Ülkemiz ve ilimiz çok zor günler geçirmektedir. OSB ekonomi ve istihdam alanında sadece bulunduğu şehre değil, ülke ekonomisine ve istihdamına da katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda ilk olarak ilimiz OSB Başkanı Süleyman Eraslan’ı ziyaret ederek KOSB’nin sorunları hakkında bilgi aldık ve neler yapılabileceğini konuştuk. Bizim hayallerle, temennilerle geçirecek vaktimiz yok. Sadece gerçekleri konuşarak, çözüm yolları bulmayı amaçlıyoruz. Tabi ki bizim burada tespit ettiğimiz olumlu ve olumsuz yönler rapor halinde Sayın Genel Başkanımız Meral AKŞENER Hanımefendi’ye bir dosya ile takdim edilecektir.” dedi.
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Süleyman Eraslan ise, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kenan Kerimoğlu ve Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay’ın kendilerini ziyaret ederek sorunlarını yerinde dinledikleri ve tespit ettikleri için memnun olduklarını belirterek, şunları ifade etti:
“OSB’ler bir ilin kalkınması, gelişmesi ve işsizliğin azalması için göz bebeği ve can damarıdır Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi de Kırşehir’in göz bebeği ve can damarıdır. Kırşehir’de Petlas neyse OSB odur. OSB’de 86 fabrikalık yerimiz var, bunlardan 40 fabrika yerimiz dolmuştur diğer 46 yerimiz yatırımcıları beklemektedir. Ancak burada esas karşılaştığımız sorun fabrika alanlarımızın küçük olmasıdır. Kırşehir’e yatırım yapmak isteyen yatırımcılar 300-500 hatta 1000 dönümlük alanlar istemektedir, bu da elimizde mevcut değildir. Bu konu hakkında çalışmalar yaptık. OSB’ni Petlas istikametine, Kayseri karayoluna doğru genişlettik. Ancak hem hükümet sisteminin değişmesi, hem ilgili Bakan’ın değişmesi nedeniyle Ticaret Bakanlığından gerekli parayı alamayınca bekleme sürecine girdik. Kırşehir olarak bizim acilen yapmamız gereken hiçbir siyasi ayrıma girmeden birlikte hareket ederek Kırşehir için elimizi taşın altına koyarak bir an önce beklemeye aldığımız OSB genişletme çalışmasını bitirmeliyiz ki bizden 300 – 500 ve 1000 dönümlük fabrika yeri isteyen iş adamlarına buraları verelim buralara fabrikalar yapılsın, yüzlerce hatta binlerce insan çalışarak evine ekmek götürsün, Kırşehir ekonomisine katkı sağlasın. Diğer bir konu da bizim OSB’ de ürettiğimiz ürünler il ve yurt dışına satılırsa işveren daha çok para kazanır, fabrikalarda daha çok personel çalışır. Bu konu hakkında da çalışmalar yapmalıyız. En önemli konumuz ise KOSB’nin teşvik kapsamında bir an önce 5’nci gelişmişlik grubundan 6’ncı gruba alınması bizlere çok şeyler kazandıracaktır. Bunun için çalışmalar yapmalıyız, aynı bölgede bulunduğumuz Aksaray ve Yozgat 6’cı grupta olduklarından fazlaca yatırımcı almaktadırlar. Bizim de Kırşehir olarak 6’cı grupta olmamız ilimize çok şeyler kazandıracaktır. OSB siyaset üstü bölgedir. Kırşehir’in can damarıdır. Bu nedenle hiçbir siyası ayrım yapmadan birlikte hareket ederek sorunları çözüme kavuşturmalıyız.”
OSB Başkanı Süleyman Eraslan ziyaretlerinden dolayı İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ile ekonomiden sorumlu il başkan yardımcısı Kenan Kerimoğlu ve Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay’a teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .