İYİ PARTİ’DE GENÇLEŞME HAMLESİ…

İYİ PARTİ’DE GENÇLEŞME HAMLESİ…

16.03.2020

İYİ PARTİ’DE GENÇLEŞME HAMLESİ… Zafer Satılmış Kırşehir Merkez İlçe Başkanı oldu İYİ Parti Kırşehir Merkez İlçe kongresi Pazar günü yapıldı ve Zafer Satılmış yeni başkan seçildi. Kırşehir İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı Seçiminde Mevcut İlçe Başkanı Yaşar Nuransoy ve Zafer Satılmış’ın yarışması beklenirken, Yaşar Nuransoy’un yarıştan çekilmesiyle tek liste ile seçime giden Zafer Satılmış İlçe […]

İYİ PARTİ’DE GENÇLEŞME HAMLESİ…

Zafer Satılmış Kırşehir Merkez İlçe Başkanı oldu

İYİ Parti Kırşehir Merkez İlçe kongresi Pazar günü yapıldı ve Zafer Satılmış yeni başkan seçildi.
Kırşehir İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı Seçiminde Mevcut İlçe Başkanı Yaşar Nuransoy ve Zafer Satılmış’ın yarışması beklenirken, Yaşar Nuransoy’un yarıştan çekilmesiyle tek liste ile seçime giden Zafer Satılmış İlçe Başkanı oldu.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen kongreye iki adayın katılması beklenirken Yaşar Nuransoy’un son anda adaylıktan çekilmesi ile Zafer Satılmış tek aday olarak seçime gitti.
Kongreye CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Belediye Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu ve Nuri Araz, CHP İl Başkanı Baran Genç, CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ile kalabalık bir partili topluluğu katıldı.
Kongrenin açılışında bir konuşma yapan İl Başkanı Müfit Göçen, “Kırşehir’de ve ülkemizde hızla büyüyen İYİ Parti’nin gücünü bugün burada da herkes görüyor. Adaylarımızın kendi inisiyatifleri sonrası birliktelik mesajı vererek kongreye tek aday ve tek liste ile çıkıldı. Yeniler eskilerin tecrübelerinden faydalanacak. Eskilerde yeni seçilen arkadaşlarımıza tam destek sunacaklar” dedi.
Milletvekili Metin İlhan’ın da kısa bir konuşma yaptığı kongrede konuşan Zafer Satılmış, neden Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Zafer Satılmış, 12 Aralık 2017 tarihinde Kırşehir’de parti tabelasını nasıl astıklarını unutmadıklarını söyledi.
Satılmış, delegeler ve partililerine yaptığı konuşmasında; “Memleketimizin en büyük sorunu adaletsizlik, eşitsizlik ve yoksulluktur. Kuruluşumuzun 2. yılında Kırşehir’de, millet ittifakı olarak mahalli idareler seçimlerini kazandık. Bölüşmelere karşı bizler millet ittifakı ile bütünleşme sağladık. İnsanlar düşüncelerini açıklayamazken biz; her platformda düşüncemizi net olarak söylemekten çekinmedik” diye konuştu.
387 delegenin oy kullandığı seçimlerin ardından İYİ Parti’nin yeni Merkez İlçe Başkanı Zafer satılmış, bir gurupla birlikte bozkurt işareti yaptı ve partililere bir teşekkür etti.
Satılmış, şunları söyledi:
“Değerli hemşehrilerimiz ve partililerimizin katılımıyla partimizin 2. Olağan kongremizde şahsımı İYİ Parti Kirşehir Merkez İlçe Başkanlığına layık gören delegelerimize ve partimizin kıymetli üyelerine teşekkür ederim. Partimizin derdini çeken gecesini gündüzüne katan değerli başkanımız Yaşar Nuransoy’a emekleri için çok teşekkür ediyorum bayrağı bizlere teslim edip bu kutlu yolda bize tecrübeleri ile değer katmaya devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Artık yeni ufuklara açılma vakti. Hep beraber daha İYİ günler göreceğiz.”
Belediye seçimleri sürecinde İyi Parti içindeki “Ülkücü Genç Kanat” içinde bir hayli aktif rol oynayan satılmış, aynı zamanda Kırşehir Belediyesi Temizlik Şirketi Sorumlu Müdürü olarak da görev yapıyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .