İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’den 99. yıl mesajı

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’den 99. yıl mesajı

23.12.2018

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının bundan 99 yıl önce şehrimizden geçtiğini ve o zaman üzgün kalplerinde bir kurtuluş ve ümit ışığı yaktığını ifade etti. 24 Aralık 1919’dan beri kalpleri Atatürk sevgisiyle çarpan Kırşehir halkının, Türk milletinin layık olduğu çağdaş uygarlık […]

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının bundan 99 yıl önce şehrimizden geçtiğini ve o zaman üzgün kalplerinde bir kurtuluş ve ümit ışığı yaktığını ifade etti.
24 Aralık 1919’dan beri kalpleri Atatürk sevgisiyle çarpan Kırşehir halkının, Türk milletinin layık olduğu çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak yenilik ve ilerleme yolunda yorulmadan ve Büyük Önderinin izinde olduğuna dikkati çeken Başkan Müfit Göçen, şunları söyledi:
“Asırlardan beri Türk’ün kanıyla sulanmış bu aziz vatanda Türk milletini sonsuza kadar tutsak etme hayalini kuranlara karşı, onu tutsaklıktan, ölümden kurtarmak amacı ile kahramanca meydana atılan Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları bundan 99 yıl önce şehrimizden geçmiş ve o zaman üzgün kalplerimizde bir kurtuluş ve ümit ışığı yakmıştı.
“Türk milletinin başına geçen bu kararlı kumandan ondaki cevheri asliyi ortaya çıkardı. Bu özü kahramanlıkla yoğrulmuş ama yorgun, bitkin arslanı özüne döndürüp ayağa kaldırdı. Bu millet onun önderliğinde dünya tarihinin yazmadığı büyüklükte şanlı bir zaferi gerçekleştirdi. İstiklal ateşinin bütün zincirleri nasıl erittiğini gösterdi. Çeliğe karşı imanla verilen bu mücadele dünyanın takdirlerini topladı. Emperyalizme karşı kazanılan bu zafer diğer mazlum milletlere de örnek oldu.
“İstanbul Hükümeti ve yandaşlarının teslimiyetçi bir tutum izlediği ve bir kısım aydınların hangi ülkenin mandası altına girilmesinin doğru olacağını tartıştıkları günlerde, tüm Kırşehir vilâyeti halkı, bağımsızlık konusunda kesin tavır almış, Millî Mücadeleye maddî ve manevî katkılar sağlamıştır. Bu tutum Mustafa Kemal Paşa tarafından daima takdirle karşılanmıştır.
“O zamandan beri kalpleri Atatürk sevgisiyle çarpan Kırşehir halkı, Türk milletinin layık olduğu çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak yenilik ve ilerleme yolunda yorulmadan büyük önderinin izinde oldu. İşte 22-25 Aralık 1919 tarihleri arasında o büyük kurtarıcıyı Kırşehir’de ağırlamış olmak onuruna sahip olduğumuzdan dolayı kendimizi mutlu ve bahtiyar sayarız.
“Atamızın belirlediği ilkeler etrafında kenetlendik. Dinç ve sağlam adımlarla çağdaş uygarlık, cumhuriyet ve demokrasi yolunda el ele yürümekteyiz. Bizi bu hakikat yolundan çevirecek hiçbir güç yoktur. Önümüze çıkan her engeli korkusuzca aşacağız. Kutsal amacımızın gerçekleştiğini görmek en büyük ülkümüzdür. Milletimiz özünde bulunan yüksek seciye ile birlik ve dayanışma duygusu ile cehalete, her türlü baskı ve zulme karşı koyacak güçtedir. Bizler, vatansever Kırşehirliler olarak Hakk’a ve hukuka inanan insanlarız. Cumhuriyetin gerçek koruyucuları ve sahibiyiz. 99 öncesinde olduğu gibi, bundan sonra da gerektiğine milli ve kutsal davalar uğruna her türlü fedakârlığı yapacak güce ve kararlılığa sahip olduğumuza inancımız tamdır.
“İnancımız odur ki bugünkü Kırşehir, yetiştirdiği Cumhuriyet nesilleri ile bilim ve kültür alanında olduğu kadar ekonomik alanda da sağlayacağı katkılarla Türklüğün yükselen yeni değeri olmaya adaydır. Yeter ki ehil ellerde, gerektiği gibi yönetilsin. Halkımızın Atatürk sevgisinin ve Milli Mücadeleye fedakâr desteklerinin anıldığı bu gün vesilesiyle, bütün güzellikleri hak eden Kırşehir’imizi ve Kırşehir halkını saygı ve muhabbetle selamlarız. Yaşasın birlik ve beraberliğimiz. Yaşasın tam bağımsız, lâik, hür ve demokrat Türkiye Cumhuriyeti.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .