İŞYERİ TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

16.02.2015

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi, merkeze bağlı okul ve kurumların işyeri temsilcileri, 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Öğretmenevi’nde kahvaltıda bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya yaklaşık 60 işyeri temsilcisi katıldı. Şube yönetimi ile sendikanın çalışmaları ve işyeri temsilcilerinin sorunları hakkında görüş alışverişi yapıldı. Şube Başkanı Oktay Cebeci toplantıda bir konuşma yaptı. Cebeci kısaca şunları dile getirdi: […]

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi, merkeze bağlı okul ve kurumların işyeri temsilcileri, 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Öğretmenevi’nde kahvaltıda bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya yaklaşık 60 işyeri temsilcisi katıldı. Şube yönetimi ile sendikanın çalışmaları ve işyeri temsilcilerinin sorunları hakkında görüş alışverişi yapıldı. Şube Başkanı Oktay Cebeci toplantıda bir konuşma yaptı.

DSCF0051 copy
Cebeci kısaca şunları dile getirdi:
“Eğitim-Bir-Sen, yetki ve sorumlulukları tabana yayarak tüm potansiyelini harekete geçirip daha dinamik bir yapıya kavuşacaktır. Artık günümüz toplumlarında ülke ve eğitim sorunları yalnızca siyaset ve bürokratik ikilisinin biçimlendiği çalışmalarla çözüme kavuşturulamaz. Bunun işletildiği sanılan fakat ama çalışmayan ayağı halktır. Halk gönüllü olan STK’lar yoluyla dinamik olarak yönetime katılır. Taleplerini, eleştirilerini, önerilerini ortaya koyar. Böylece söylenen toplum yerine söyleyen toplum oluşur. Sendikalar STK yapılanmasında en önemli kuruluşlardan biridir. Gücünü ve önemini üyelerinden almaktadır. Bizler Eğitim-Bir-Sen’i bu yapının bir adresi olarak görüyoruz.
“Eğitim camiasının tüm sorunları tabandan tavana yapılacak çalışmalarla şekillenecek, bugüne kadar yapılan çalışmalar daha da organize olarak geliştirilip uygulamanın belirleyicisi olacaktır. Sorunun parçası değil çözümü bizatihi üreten ve ilgili süreçlere dahil olan bir sendika olmak temel hedefimizdir. İnşallah eğitim camiasının, halkımızın çözüm bekleyen her meselenin dile getirilmesinde, neticelendirilmesinde yeni ufuk açılımında ve sivil katılımcılıkta öncü rol oynayacak bir Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi olmak istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Bizim kurumlarda, okullarda sendikamızı en iyi şekilde temsil edeceğinizi biliyorum. İşyerlerinde üyelerimizin her türlü sorunlarını bizlere iletmenizi, gerekli afiş, bülten ve dergileri işyeri panolarında sergilemenizi bekliyoruz. Üyelerimizin acılarını ve sevinçlerini birlikte paylaşalım.”
Toplantıda daha sonra yönetim kurulu üyeleri de birer konuşma yaparak görüşlerini açıkladılar.
Eğitim-Bir-Sen ve İHH tarafından yürütülen “Yetim projesi” kapsamında yapılan çalışmaların dile getirildiği toplantı, temsilcilerin temel sorunları ve önerileriyle sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .