İstiklal Marşı’nın 97. yılında Mehmet Akif anılıyor

İstiklal Marşı’nın 97. yılında Mehmet Akif anılıyor

10.03.2018

KIRŞEHİR’DE İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 97. yıldönümü ve “İstiklali Haykıran Şair Mehmet Akif Ersoy”u anma etkinlikleri düzenlenecek. İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy şehrimizde düzenlenecek etkinliklerle anılacak. Mehmet Akif Ersoy Lisesi tarafından hazırlanan “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u […]

KIRŞEHİR’DE İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 97. yıldönümü ve “İstiklali Haykıran Şair Mehmet Akif Ersoy”u anma etkinlikleri düzenlenecek.
İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy şehrimizde düzenlenecek etkinliklerle anılacak.
Mehmet Akif Ersoy Lisesi tarafından hazırlanan “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı bugün gerçekleştirilecek.
Kültür Müdürlüğü salonunda saat 11.00’de başlayacak programda, Mehmet Akif Ersoy adına yakışır şekilde anılacak.
Vali Necati Şentürk’ün tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirdiği anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.
Açılış konuşmalarının yanı sıra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar sonrasında 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren şiirlerin okunması ve ödüllerin takdimi yapılacak.
Oratoryo gösterimi ve şiirlerin okunacağı programda, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili anekdotlar anlatılacak.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .