İstiklal Marşı’nın 94. yılı kutlama programı belli oldu

İstiklal Marşı’nın 94. yılı kutlama programı belli oldu

10.03.2015

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı yıllarda, vatan sevgisi ve inancını ayakta tutmak için kaleme alınan İstiklal Marşımız, kabulünün 94. yıldönümünde bir kez daha hatırlanıyor. Bağımsızlığımızın simgesi, milli birlik ve beraberliğimizin ifadesi İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 94. yıldönümü ve ‘İstiklali Haykıran Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma […]

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı yıllarda, vatan sevgisi ve inancını ayakta tutmak için kaleme alınan İstiklal Marşımız, kabulünün 94. yıldönümünde bir kez daha hatırlanıyor.

Bağımsızlığımızın simgesi, milli birlik ve beraberliğimizin ifadesi İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 94. yıldönümü ve ‘İstiklali Haykıran Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri dolayısıyla Kırşehir Valiliği’nce düzenlenecek “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı belli oldu. “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı 12 Mart Perşembe günü Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı yıllarda, vatan sevgisi ve inancını ayakta tutmak için kaleme alınan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921’de milli marş olarak kabul edilişinin 94. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’un anma etkinlikleri çerçevesinde bugün Kültür Merkezi’nde düzenlenecek anma programı saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasıyla başlayacak.

Vali Necati Şentürk’ün tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirdiği anma programı Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından sunulacak. İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programında anlatı, şiir, canlı müzik, dramatize sunumu yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .