“İstiklal Marşımızdaki ruhu daima canlı tutmayı başarmalıyız”

“İstiklal Marşımızdaki ruhu daima canlı tutmayı başarmalıyız”

12.03.2018

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya:
“İstiklal Marşımızdaki ruhu daima canlı tutmayı başarmalıyız”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, İstiklâl Marşımızın kabulünün 97’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ülkemizin bekasını sürdürmenin, İslam coğrafyasındaki haksızlıkları, hukuksuzlukları, zulmü sona erdirmenin yolunun İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçtiğine dikkati çeken Milletvekili Çetinkaya, yayınladığı mesajında şunları söyledi:
“Kendisini vatanına ve milletine adayan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ve bir ulusa ‘KORKMAMAYI’ öğreten İstiklal Marşı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün üzerinden 97 yıl geçti.
“Türk Milletine ‘KORKMAMAYI’ öğreten, kendisini vatanına ve milletine adayan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ‘Milli Mutabakat Metni’ İstiklal Marşı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün üzerinden 97 yıl geçti.
“Mehmet Akif, derin bir tebliğ ve telkin gücü barındıran İstiklal Marşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inançla, bağımsızlık, hak, iman, vatan ve din konularını özenle işledi.
“Millete ve kahraman orduya armağan ettiği ve imza atmadığı şiiri Safahat adlı eserine de almayan Mehmet Akif, kendisine yöneltilen, ‘Yeniden yazılsa olmaz mı?’ sorusuna, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ karşılığını vererek ilelebet varlığını sürdürecek milli mutabakat metnine de son noktayı koydu.
“Ülkemizin bekasını sürdürmenin, İslam coğrafyasındaki haksızlıkları, hukuksuzlukları, zulmü sona erdirmenin yolu, İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçiyor.
“Samimi, sahici kişiliği, tertemiz ahlakı, mütevazılığı, ahde vefası ve dinine, milletine sadakati İstiklâl Marşı’nda tecessüm eden Akif’in bu mirasını gelecek nesillere aktarmak, onun düşünce ve ideallerini yaşatmak en büyük vazifemizdir.
“İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını şükranla ve rahmetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .