İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

18.10.2017

Kırşehir İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, düzenlenen toplantıda ilimizde işsizliğin önüne geçmek adına önemli kararların alınacağını söyledi. İlimizde işsizliği en aza indirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Daha önceki toplantıda alınan […]

Kırşehir İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, düzenlenen toplantıda ilimizde işsizliğin önüne geçmek adına önemli kararların alınacağını söyledi.
İlimizde işsizliği en aza indirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Daha önceki toplantıda alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planları bugünkü toplantıda kurulun bilgisine sunulacak. İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi de bugünkü toplantıda kurul üyeleri ile görüşülüp değerlendirilecek” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın bir önceki toplantıda alınan kararları hatırlatmasının ardından Denetim Kurulu raporları hakkında bilgilendirme yaptığı toplantıda, Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle 150 kişinin istihdamının sağlanması için 1 milyon 293 bin 600 TL’lik ödenek talebinde bulunuldu.
Toplam Yararına Program kapsamında Kırşehir Merkez İlçe’de 85, Akpınar’da 10, Akçakent’te 5, Boztepe’de 5, Çiçekdağı’nda 14, Kaman’da 30, Mucur’da 19 kişinin istihdamı planlanıyor.
Toplantıda ayrıca Toplam Yararına Program kapsamında Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okulların güvenliğini sağlayacak personel alımına ilişkin 45 kişilik kontenjanın dağılımı yapıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırşehir Merkez İlçe’de 20, Akpınar’da 3, Akçakent’te 2, Boztepe’de 3, Çiçekdağı’nda 5, Kaman’da 7, Mucur’da 5 olmak üzere 45 kişilik güvenlik personeli istihdam edilecek.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği ve İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’na üye seçimi ile devam eden toplantı, kurul üyeleri, il düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .