İşte size anılarda kalan tarihi bir fotoğraf…

İşte size anılarda kalan tarihi bir fotoğraf…

27.04.2015

Yukarıdaki anılarda kalan fotoğraf bundan 50 yıl önce çekilmiş. Kırşehir’de eğitim alanında önemli başarılara imza atmış ve tarihi boyunca birçok insanın yetişmesinde önemli katkıda bulunmuş Kırşehir Lisesi, Kırşehir denilince ilk akla gelen liseydi. O yıllarda Kırşehir’in tek lisesi olan Kırşehir Lisesi’nde nice başarılı öğrenciler çıkmıştır. Buradan mezun olan öğrenciler daha sonraki yıllarda ülke yönetiminde üst […]

anılarda kalan foto  copy

Yukarıdaki anılarda kalan fotoğraf bundan 50 yıl önce çekilmiş.

Kırşehir’de eğitim alanında önemli başarılara imza atmış ve tarihi boyunca birçok insanın yetişmesinde önemli katkıda bulunmuş Kırşehir Lisesi, Kırşehir denilince ilk akla gelen liseydi. O yıllarda Kırşehir’in tek lisesi olan Kırşehir Lisesi’nde nice başarılı öğrenciler çıkmıştır. Buradan mezun olan öğrenciler daha sonraki yıllarda ülke yönetiminde üst düzeylerde görev almışlardır.
O yıllarda arkadaşlıklar, dostluklar bugün bile hâlâ devam ediyor.
Bugün Kırşehir Lisesi’nden mezun olan öğrenciler her yıl düzenledikleri pilav günleri düzenleyerek yılda bir defa da olsa bir araya geliyorlar.
Yukarıdaki fotoğrafta Kırşehir Lisesi öğrencilerinden tanıyabildiğimiz ve halen hayatta olan birkaç hemşehrimiz var.
Fotoğrafta ayaktakilerden soldan beşinci sıradaki emekli maliyeci hemşehrimiz Akif Selâmoğlu, yine ayaktakilerden soldan sekizinci sıradaki ise uzun yıllar Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü görevinde bulunan, Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses’in ağabeyi Prof. Dr. Naci Gürses…
Fotoğrafın en altında oturan bayanlardan sol baştaki ise Aysel Uygur…
Bugün yaşları 70’ine merdiven dayayan ve aramızda olan hemşehrilerimizin bir kısmı Kırşehir’de, bir kısmı da gurbet ellerde yaşıyor.
Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar dileriz. ŞGYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .