İŞTE ÖRNEK BİR OKULUMUZ

İŞTE ÖRNEK BİR OKULUMUZ

17.12.2018

İŞTE ÖRNEK BİR OKULUMUZ Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi öğrencilerinden Engelliler Günü duyarlılığı… Şehrimizin başarılı eğitim kurumlarından olan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi öğrencileri sosyal farkındalık yaratmak, sosyal dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirmek adına yıl içinde çeşitli etkinlikler yaparak maddi durumu iyi olmayan öğrencileri destekleyerek örnek çalışmalar yapıyor. Her öğretim yılında okul içinde kermesler düzenleyen ve […]

İŞTE ÖRNEK BİR OKULUMUZ

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi öğrencilerinden Engelliler Günü duyarlılığı…

Şehrimizin başarılı eğitim kurumlarından olan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi öğrencileri sosyal farkındalık yaratmak, sosyal dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirmek adına yıl içinde çeşitli etkinlikler yaparak maddi durumu iyi olmayan öğrencileri destekleyerek örnek çalışmalar yapıyor.
Her öğretim yılında okul içinde kermesler düzenleyen ve bu kermeslerde elde edilen gelirlerden bir kısmını okulda ihtiyaç sahibi öğrencilere, diğeri de diğer okullardaki öğrencilerin ihtiyaçlarında kullanan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi Müdürlüğü yetkilileri, Sosyal Etkinlik Kurulu ve Onur Kurulu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir kermes daha düzenledi.
Düzenlenen kermesten elde edilen gelir ile ilimizde bulunan Vahide Hüseyin Karahan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezine devam eden 28 öğrenciye okul idaresi ile iletişime geçilerek ihtiyaçları olan kıyafetler alındı ve bu kıyafetler ihtiyaç sahibi öğrencilere okul öğretmen ve öğrencileri tarafından okullarında ziyaret edilerek teslim edildi.
Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi Müdürü Nurettin Altunkılıç konuyla ilgili olarak gazetemize bilgiler verirken, yaptığı açıklamada; “Her yıl düzenli olarak okulumuzda yapılan kermeslerden elde edilen gelirle okulumuz öğrencilerinin bir takım ihtiyaçları karşılandığı gibi, çeşitli etkinliklerle engellilere yönelik sosyal duyarlılık çalışmaları yapılmaktadır. Bu doğrultuda çalışmaları yürüten, ilgi ve desteklerini esirgemeyen öğretmen, öğrenci ve velilerimize katkı ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.
Nurettin Altunkılıç, okulda bu tür sosyal ve kültür etkinliklerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .