İşte Hacı Mehmet Gülten’in mezarı…

İşte Hacı Mehmet Gülten’in mezarı…

09.06.2018

Her hafta Cumartesi günleri Aşıkpaşa Mezarlığı’nda bulunan babam ve anamın mezarlarını ziyaret ederim. Onlar için dua okurum. Mezarlığa girerken, çıkarken tanıdığım insanlara da dualar okurum. Hafta sonunda yine Aşıkpaşa Mezarlığı’ndan ayrılırken, geçen yıl kaybettiğimiz Hacı Mehmet Gülten ağabeyimizin de mezarını ziyaret ettim. Daha önceleri çeşitli kereler ziyaret ettiğimde mezarı henüz yapılmamıştı. Bu son ziyaretimde gördüm […]

Her hafta Cumartesi günleri Aşıkpaşa Mezarlığı’nda bulunan babam ve anamın mezarlarını ziyaret ederim. Onlar için dua okurum.
Mezarlığa girerken, çıkarken tanıdığım insanlara da dualar okurum.
Hafta sonunda yine Aşıkpaşa Mezarlığı’ndan ayrılırken, geçen yıl kaybettiğimiz Hacı Mehmet Gülten ağabeyimizin de mezarını ziyaret ettim.
Daha önceleri çeşitli kereler ziyaret ettiğimde mezarı henüz yapılmamıştı. Bu son ziyaretimde gördüm ki mezarı yapılmış, sevindim.
Hacı Mehmet Gülten ağabeyimizin benim gibi yüzlerce dostları vardı. Biz Hacı Ağayla uzun yıllar eski Belediye Başkanı Hacı Göçen, “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü ve birkaç dostlarımızla Toroslara giderdik.
Hacı Ağa bize hayatında yaşadığı, unutamadığı anılarını daha dün yaşamış canlı canlı anlatırdı. Çok müthiş bir hafızası vardı. Geçenlerde kaybettiğimiz “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü de öyleydi. Onlarda neler dinlemedim ki, neler öğrenmedim ki?
Şimdi Kırşehir’de geçmişi araştırdığınız zaman akıl alacağın, fikir alacağın kimse de kalmadı. Hepsini teker teker kaybettik.
Hayat böyle bir şey olsa gerek. Doğacaksın, yaşayacaksın ve bir gün de öleceksin.
Bugün burada bütün ölmüşlerimize rahmetler olsun diyerek, Hacı Ağa’yı da anmış oluyoruz.
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .