İşte 1970’li yıllardaki Kırşehirspor’un idareci ve teknik heyeti

İşte 1970’li yıllardaki Kırşehirspor’un idareci ve teknik heyeti

07.08.2017

Yıllarca Türkiye 2. ve 3. Lig’de Kırşehir’i başarıyla temsil eden Kırşehirspor, bugün Bölgesel Amatör Lig’de yaşam mücadelesi veriyor ve yıllardır bir türlü profesyonel liglere yükselemiyor. Yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle borç batağına saplandığı için sık sık adı değiştirilen ve bu sezonda adı Kırşehir Belediyespor olarak Kırşehir’i temsil edecek olan yeşil-beyazlı ekibimizin eski yıllarına ait bir fotoğrafla […]

Yıllarca Türkiye 2. ve 3. Lig’de Kırşehir’i başarıyla temsil eden Kırşehirspor, bugün Bölgesel Amatör Lig’de yaşam mücadelesi veriyor ve yıllardır bir türlü profesyonel liglere yükselemiyor.
Yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle borç batağına saplandığı için sık sık adı değiştirilen ve bu sezonda adı Kırşehir Belediyespor olarak Kırşehir’i temsil edecek olan yeşil-beyazlı ekibimizin eski yıllarına ait bir fotoğrafla karşınızdayım.
1970’te 3. Lig’de başarıyla Kırşehir’i temsil eden Kırşehirspor’un ilk teknik direktörlüğünü de eski Beşiktaşlı Muhittin Kıpçak yapıyordu. Kayserispor’un teknik direktörü eski Galatasaraylı Kadri Aytaç’tı.
Kadri Aytaç bir hafta sonu Kayseri’den Ankara’ya giderken Kırşehir’e uğruyor ve kendisini Kırşehirspor Teknik Direktörü Muhittin Kıpçak, Hakem Alaattin Ersin, Amigo Cevat, Hakkı Anıldı, Topal Cemal Akman, Mehmet Metintürk, Şoför Cengiz karşılıyorlar ve Ahmet Gevrek’in Bahçeli Zevk Lokantası’na götürüyorlar.
Burada hep birlikte yenilen yemekten sonra Kırşehirspor’un ligde başarılı olması için yapılması gerekenler konuşuluyor.
İşte anılarda kalan bu fotoğraf ta o günkü bu yemekli toplantıya ait.
Bu fotoğraftakilerin bazılarını sizlere tanıtalım.
Oturanlardan sol baştaki Hakem Alaattin Ersin, yanındaki sırasıyla teknik direktör Muhittin Kıpçak, Amigo Cevat, Kadri Aytaç, ayaktaki öğretmen Ali Yaparel, oturan Topal Cemal Akman, Halk Bankası Müdürü Mesut Oral, Yüzbaşı Hakkı Anıldı, Mehmet Metintürk ve sağ baştaki şoför Cengiz. Diğerleri ise tarihi lokantacı Ahmet Gevrek ve çalışanları…
Bu fotoğraftakilerin büyük çoğunluğu aramızda değiller. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve esenlikler diliyoruz.
*Şevket GÜNER

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .