İstanbul Tuzla’da Kırşehirliler Gecesi’ne yoğun ilgi

İstanbul Tuzla’da Kırşehirliler Gecesi’ne yoğun ilgi

12.02.2019

Dünya Kırşehirliler Derneği ile Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla “Tuzla’dan Anadolu’ya Kırşehirliler Gecesi” Kırşehirli hemşehrilerimiz ve Kırşehirimize gönül veren Kırşehir sevdalıların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Programa katılarak renk katan reyting rekorları kıran “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi başrol oyuncularından Selin Işık hemşehrilerimiz tarafından büyük ilgi görürken, Milletvekili İsmet Uçma, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Dünya Kırşehirliler Dernek […]

Dünya Kırşehirliler Derneği ile Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla “Tuzla’dan Anadolu’ya Kırşehirliler Gecesi” Kırşehirli hemşehrilerimiz ve Kırşehirimize gönül veren Kırşehir sevdalıların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
Programa katılarak renk katan reyting rekorları kıran “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi başrol oyuncularından Selin Işık hemşehrilerimiz tarafından büyük ilgi görürken, Milletvekili İsmet Uçma, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya ile birlikte Kırşehir Türküleriyle oyun oynadılar. Tahir Uçar ve Veli Alp türküleriyle salonu adeta coşturarak unutulmaz bir gece yaşattılar.
KIRŞEHİRLİLER GECESİNE YOĞUN KATILIM
Kırşehirliler Gecesi programına İstanbul Milletvekili Dr İsmet Uçma, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Kırşehir Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Tamer Keskin, Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Mustafa Işık, Ticaret Bakanlığı Eski Doğu Anadolu Gümrük Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara, Halkbank Eski Yönetim Kurulu 2. Başkanı Süleyman Kalkan, Adalet ve Kalkınma Partisi Tuzla İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Çetin, Milliyetçi Hareket Partisi Maltepe Eski İlçe Başkanı Metin Dağıstan, Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkan Vekili Mehmet Ünal, Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla ilçe Başkan Yardımcısı Sedat Buğa, Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Şahin, Ülkü Ocakları Kadıköy İlçe Başkanı Sezai Saçak, Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şube Başkanı İsmail Çiçek, Lastik İş Sendikası Gebze Şube Başkan Yardımcısı Özay Bektaş, Vakıfbank Şube Müdürü Özcan Keskin, Okan Üniversite Hastanesi Öğretim Üyesi Kardiyolog Dr. Süha Çetin, Tuzla Dernekler Platformu Başkanı Recep Demir, Aksaraylılar Federasyon Başkanı Salih Şimşek, Niğdeliler Federasyonu Anadolu Yakası Sorumlusu Nisami Başekin Tuzla Sivaslılar Dernek Başkanı Abdurrahman Ünal, Tuzla Afyonlular Dernek Başkanı Ergün Erdem, Tuzla Gümüşhaneliler Temel Olgun, Dernek Başkanı, Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Başkanı Erhan Bilgiç, Kocaeli Kırşehirliler Dernek Başkanı Fatih Soylu, Nevşehir Tepeköy Dernek Başkanı Sefer Aslanhan, İstanbul Mucurlular Dernek Başkanı Emekli Albay Tahir Canatan, Gebze Harem Minibüşcüleri Dernek Başkanı Ramis Yılmaz, Konya Karaman Dernek Başkanı Suat Sakarya, Esenler Kırşehirliler Dernek Başkanı Ramazan Doğan, ÖYDER Kırşehirliler Dernek Başkanı Ayhan Özcan, Esenyurt Kırşehirliler Dernek Başkanı Cemil Ceylan, Kırşehir Kilimli Dernek Başkanı Doğan Bülbül, Kırşehir Ayvalı Dernek Başkanı Abidin Baran, Kıder Dernek Başkanı Tuncay Çelebi, Ihlara Dernek Başkanı Muhammet Kaya, Akçakent Dernek Başkanı Haydar Akın, Bozcatepe Dernek Başkanı Yılmaz Şenses, Altınkaya Dernek Başkanı Davut Akkurt, Sofular Dernek Başkanı Rahmi Aytemir, Cami Sanatı Ustası Selami Velibeyoğlu, Gazeteci Yazar Bayram Şahin, Dünya Halter ve Bilek Güreşi Hakemi Sahir Ünal, Dünya Guinnes Rekortmeni ve Dünya Saç Tasarım Şampiyonu Kuaför Ercan Buyruk, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Başrol Oyuncularından Selin Işık, Muhtar Adayları Ertuğrul Acar, Şaban Doruk, Temel Balcı, Ayten Tosun, Halil Özcan ve yüzlerce hemşerilerimiz katıldı.
KIRŞEHİR TANITIM FİLMİ İZLETİLDİ
Kırşehir tanıtım görüntülerimizle başlayan Kırşehirliler Gecesi Kırşehir’in vazgeçilmezi davul-zurna ekibin çaldığı hemşehrilerimizin eşlik ettiği Kırşehir ağırlaması büyük ilgi gördü.
MİLLETVEKİLİ İSMET UÇMA: “BEN DE KIRŞEHİRLİYİM”
İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yaptığı konuşmada, “Ben de Kırşehirliyim. Çünkü benim doktora konum Kırşehir’di, Ahilik’ti” diyerek hep övgü dolu sözlerle Kırşehir ve değerlerinden bahsetti.
BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI, TEŞEKKÜR ETTİ
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaptığı konuşmada, “Bizler kültürlerimizin buluşmasında salonlarımızı hazırlıyoruz ve derneklerimiz bu güzel ortamları oluşturarak sizlere sunuyorlar. Dernek başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum dedi.”
Günün anısına Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI’ya plaket takdim etti.
KIRŞEHİR ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HALİM ÇAKIR,
HEMŞEHRİLERİM SİZLERLE GURUR DUYYORUM
Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır da Kırşehirli hemşehrilerimize bir selamlama konuşması yaptı. Çakır konuşmasında, “Burada olmak gurur duyuyorum. Değerli Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı beye ve bu programın oluşumunda büyük emekleri olan Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya beye beni sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.
ÜNAL KAYA, HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya program açılış konuşmasında Kırşehir’in değerlerinden bahsetti, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak gelecek nesillere aktarılacak mirasımıza sahip çıkılması gerektiğini ifade etti ve “Gönülden gönüle giden yolda bizleri buluşturan Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı ve ekibine katılım sağlayarak gecemize şeref veren hemşehri ve dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
TAHİR UÇAR VE VELİ ALP SALONU COŞTURDULAR
Son günlerde Anadolu’da Kırşehir türküleri ve kendine has yorumlarıyla büyük beğeni toplayan büyük kitlelere ulaşan sanatçı Tahir Uçar, seslendirdiği Neşet Ertaş türküleriyle gönüllere taht kurdu.
İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın isteği olan “Zahide benim lise aşkımdı” dediği Zahidem türküsünü seslendirdi ve ayakta alkışlandı. Sanatçılardan Veli Alp ve Alp Kardeşler Türküleriyle doyumsuz bir gece yaşattılar.
HİZMET ÖDÜLÜ PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ
Anadolu’yu temsil eden en iyi sinema ve dizi oyuncusu hizmet ödülüne layık görülen Kırşehirli hemşehrimiz Selin Işık, Ercan Buyruk Anadolu Kültürünü saçlara yansıtan altın makas hizmet ödülü, Tahir Uçar’a Anadolu Türkülerine sanatçı hizmet ödülü, Veli Alp’e Anadolu Türkülerine hizmet bestekar ödülü verilerek, Kırşehirli oldukları için ve katılım sağladıklarından dolayı onure edildiler.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Yozgat Valisi Kadir Çakır çok istemelerine rağmen daha önceden planlanmış programlarından dolayı Dünya Kırşehirliler Derneği’nin Kırşehirliler Gecesine katılamadıklarını bildirerek tüm hemşehrilerimize sevgi ve selamlarını ileten telgrafları okundu. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .