İŞKUR, meslek edindirme kurslarına devam ediyor

İŞKUR, meslek edindirme kurslarına devam ediyor

04.03.2015

18 Mart-15 Haziran 2015 tarihleri arasında 488 saat sürecek Halı Dokuma Kursu ile 18 Mart-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında 296 saat sürecek Ön Muhasebe Kursu açılacak… Başvurular 12 Mart Perşembe gününe kadar yapılabilecek…

KIRŞEHİR Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme kurslarının bir yenisini daha açıyor.

Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında İŞKUR meslek edindirme kurslarına devam ediyor.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğinde “Halı Dokuma Kursu” açılacak.
Ayrıca Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı işbirliğinde “Ön Muhasebe Kursu” düzenlenecek.
Düzenlenecek olan “Halı Dokuma” ve “Ön Muhasebe” kurslarıyla ilgili protokol de, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Akyol ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Turgut Çetinkaya tarafından imzalandı.
Meslek Edindirme Kursları hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, Halı Dokuma Kursu’nun 18 Mart-15 Haziran 2015 tarihleri arasında Karahıdır köyünde yapılacağını ve 25 kursiyere 488 saat eğitim verileceğini söyledi.
Ön Muhasebe Kursu’nun da 18 Mart-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında; teorik bölümünün Durdu Muzaffer Marşap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, pratik bölümünün ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı’na bağlı üyelerin işyerlerinde yapılacağını ve 25 kursiyere 296 saat eğitim verileceğini belirten İŞKUR İl Müdürü Akyol, kurs süresince kursiyerlere 20 TL cep harçlığı ödeneceğini ve eğitim süresince genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını ve Halı Dokuma ve Ön Muhasebe elemanı olarak yetişen kursiyerlerin kursun sonunda sertifika alacaklarını ifade etti.
Halı Dokuma ve Ön Muhasebe Kurs başvurularının 12 Mart 2015 tarihinde sona ereceğini belirterek, müracaatta bulunacak işsizlerin mutlaka İŞKUR’a kayıt olmalarını, başvuruların ise belirtilen tarihe kadar İŞKUR İl Müdürlüğü’ne şahsen veya günün 24 saati İŞKUR internet sayfasından da yapabileceğini hatırlatan İŞKUR İl Müdürü Akyol, katkılarından dolayı Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı’na teşekkür etti.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

hasan

Asgari ücrete denk gelen ve max 6 ay süren İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI nı da söylemeden geçmiyelim

http://www.piyasaanketi.com/isbasi-egitim-programi/

09.06.2015, 14:58

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .