İŞKUR kursiyerleri sertifikalarını aldı

İŞKUR kursiyerleri sertifikalarını aldı

14.03.2015

İŞKUR’un açtığı “Domates Yetiştiriciliği Kursu”na katılan kursiyerlere sertifikaları verildi…

KIRŞEHİR Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, istihdamı sağlamanın yanı sıra meslek edindirme noktasında kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte özel sektör işletmeleri ile açtığı kurs faaliyetlerine devam ediyor.

Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğü ile Çiçekdağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Domates Yetiştiriciliği Kursu açılırken, kursa katılan kursiyerlere de düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çiçekdağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Domates Yetiştiriciliği Kursu”nu tamamlayan kursiyerler 12 Mart Perşembe günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.
Sertifika töreni Çiçekdağı Kaymakamı Yusuf Turhan, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, Yiğit Tarım İşletmesi sahibi Hamit Yiğit, kursiyerler ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.
29 Aralık 2014 ile 30 Ocak 2015 tarihine kadar devam eden kursun başarıyla sonuçlandığını belirten İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, kursiyerlerin mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri başarılı bir şekilde kazandıklarını, elde ettikleri sertifikalarla mesleğin gerektirdiği işleri yapabileceklerini ve işe girişlerinde önemli kapılar açılabileceğini ifade etti.
Akyol, sektörün sıkıntısını yaşadığı eğitimli eleman açığının da bu sayede giderilebileceğini sözlerine ekledi.
Ayrıca, Yiğit Tarım İşletmesi sahibi Hamit Yiğit, kursu tamamlayan kursiyerlerden 5 kişiyi istemeleri halinde hemen, sezon açıldığında ise sertifika sahibi 50 kişiyi daha istihdam edeceklerini açıkladı.
İŞKUR İl Müdürü Akyol da, istihdamı sağlayacak olan Yiğit Tarım İşletmesi sahibi Hamit Yiğit’e teşekkür etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .