İşgücü piyasasının arz ve talebi belirleniyor

İşgücü piyasasının arz ve talebi belirleniyor

01.04.2015

TÜRKİYE İş Kurumu Genel Müdürlüğü Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, arz ve talebi işyeri ziyaretleri belirleyecek. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşgücü Piyasasını araştırmak amacıyla 390 işyerini ziyaret ediyor. Konuyla İlgili bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, 4904 sayılı İŞKUR Kanunu gereğince İl Müdürlüğü olarak, il düzeyinde 2015 […]

TÜRKİYE İş Kurumu Genel Müdürlüğü Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, arz ve talebi işyeri ziyaretleri belirleyecek.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşgücü Piyasasını araştırmak amacıyla 390 işyerini ziyaret ediyor.
Konuyla İlgili bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, 4904 sayılı İŞKUR Kanunu gereğince İl Müdürlüğü olarak, il düzeyinde 2015 yılı işgücü piyasasını izleme ve değerlendirme sistemini oluşturmak ve gelecekteki istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasa araştırması yapılacağını açıkladı.
16 Mart’ta başlayan ve 30 Nisan’a kadar devam edecek saha çalışması ile 10 ve üzeri işçi çalıştıran 377 işyeri ile 2 ve üzeri işçi çalıştıran 13 işyerini ziyaret ederek, işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri yerinde tespit edeceklerini belirten İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, yapılacak çalışma ile işyerlerinde uygulanacak anket ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, net istihdam artışı ve net istihdam azalışı olabilecek meslekler, temininde güçlük çekilen meslekler, eleman sayısı ve teminde güçlük çekme nedenleri, işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgilerin derleneceğini ifade etti.
Akyol, “Bu çalışma ile birlikte Kırşehir işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacaktır, Kırşehir ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecektir” dedi.
Çalışmanın sonuç raporunda Kırşehir işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacağını da aktaran İŞKUR İl Müdürü Akyol, aktif istihdam politikalarının, özellikle işgücü yetiştirme kurslarının tespit edilen ihtiyaçlara göre açılmasının planlandığını kaydetti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .