İşadamı Saim Öztürk, AKP’den aday adayı

İşadamı Saim Öztürk, AKP’den aday adayı

18.02.2015

AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı Saim Öztürk:
“Ömrümün geri kalanında Kırşehir’e hizmet edeceğim”

KIRŞEHİRLİ işadamı Saim Öztürk, AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adaylığını dün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında açıklayan Saim Öztürk, bugün resmi müracaatını yapacak.
1998 yılında İstanbul’da sağlık sektörüne yatırım yaparak, başarılı girişimlerde bulunan Kırşehirli işadamı Saim Öztürk, Kırşehir’e hizmet için aday olduğunu söyledi.
İstanbul’da yaşayan bir Kırşehirli olarak memleketi ile bağını hiçbir zaman koparmadığını ve hizmetlerde bulunduğunu belirterek, Milletvekili olarak da yaptığı hizmetleri devam ettireceğini belirten Saim Öztürk, milletvekili maaşını öğrencilere burs için kullanacağı sözünü verdi.

 

3 copy

Kırşehir’de parti ayrımı yapmadan bütün kesimlerle bir araya gelerek, yatırım yapmayı istediğini belirten AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı Saim Öztürk, şöyle konuştu:
“Bütün aday adayı olan arkadaşlara hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Kime hayırlısıysa, kim daha iyi hizmet edecekse inşallah onu Kırşehirliler seçer. Bende elimden gelen her şeyi yapmak için uğraş vereceğim.
“1960 yılında Kırşehir’de doğdum, Kırşehir’de büyüdüm. İstanbul’da yaşıyorum. İstanbul’da iş hayatının içindeyim. Ama Kırşehir’den kendimi hiçbir zaman kopmuş hissetmiyorum. Oradaki Kırşehirlilerin emrindeydim. Sağlıklarıyla ilgili, öğrencilere burs vermeyle ilgili olsun her zaman Kırşehir ile beraber yaşadım. Kendimi Kırşehir’den ayrılmış hissetmiyorum. Kırşehir’in iyi gününde, kötü gününde hep Kırşehirlilerin yanında oldum. Kırşehir’in bütün seçimlerinde AK Parti’nin genel seçimlerinde, belediye başkanlığı seçimlerinde Kırşehir’e geldim. Kırşehir’in bütün sorunlarına, okul yapılacaksa, cami yapılacaksa, spora yardım edilecekse her zaman Kırşehirlilerin yanında oldum. Buraya hizmet etmek istiyorum. Bundan sonra ki Cenap-ı Allah’ın verdiği ömrü hizmet ederek geçirmek istiyorum. Kırşehir’de değil, İstanbul’da yaşıyorum, ama Kırşehirlilerle beraber yaşıyorum. Her şeyimi burada yaşıyorum. Benim hayallerim burada ve hayallerimi gerçekleştirmek için kısmet olursa hizmet etmek istiyorum. Ömrümün geri kalanını burada devam ettirmek, burada bütün insanlarla beraber çalışmak istiyorum. Burada yokken de Kırşehir ile ilgili yaşıyorum. Bundan dolayı da bu hizmetlerimi bürokraside ve siyasette olan iyi çevremi Kırşehir’e aktarmak istiyorum. Kırşehir’in en büyük sorununun işsizlik olduğunu biliyorum. İşsizlikle ilgili ne yapabilirim düşüncesindeyim. Bir ya da iki kişiye işe koymanın çok mutlu edeceğini düşünmüyorum. Kırşehir’de Petlas Lastik Fabrikası var ve 3 bin kişi çalışıyor. Eğer Kırşehir’e bir fabrika, yatırım getirebilirsek, burada çok güzel bir jeotermalimiz var. Jeotermali fizik tedavi merkezi haline getirip büyük bir hastane kurabilirsek bu konuda hizmet etmek istiyorum.
“Allah rahmet eylesin Ahi Evran Vakfı Başkanı Galip Demir, üniversite kurulmasıyla ilgili çok ciddi mücadele ettik. Bende elimden gelen bütün imkanlarımla onun yanında oldum. Bu noktada hizmet etmek istiyorum. Kırşehirlilerin her zaman yanında olacağım. Telefonum devamlı Kırşehirlilerin emrinde olacak. Kendimi Kırşehir’den kopmuş hiçbir zaman hissetmiyorum. Kırşehir’de yaşamıyorum, ama buradaki Kırşehirlilerden daha çok hizmet ettiğimi düşünüyorum. Öğrencilere burs verilmesi, spor yardımları, okul yapılması konusunda önceki Valilerimiz Özdemir Çakacak ve Lütfullah Bilgin bunların en büyük şahididir. Sayın Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, Kırşehir’in çehresini değiştirdi. Onunla ilgili her zaman yanlarında oldum. Herkesin hizmetinde oldum ve yine hizmet etmeye devam edeceğim.
“Kırşehirlilerin yüzünü kara çıkartacak herhangi bir şey yapmadan nasip olursa seçilirsek biz Kırşehir Milletvekili olarak ne kadar maaş alırsam, maaşıma hiç dokunmadan olduğu gibi buradaki öğrencilere burs vereceğim. Şu anda 80’e yakın Kırşehirli öğrenciye burs veriyorum. İş, siyasi ve bürokrasideki çevremi Kırşehir’e getirip hizmet ettirmeyi düşünüyorum. Nevşehir Kozaklı’da, Kapadokya’da en iyi turizmden faydalanıyor. Bizim çok güzel bir jeotermalimiz var, ama biz buraya turist getiremiyoruz. Kaman’da Japon Bahçemiz var, faydalanamıyoruz. Mucur’da Dulkadiroğlu Yeraltı Şehri var, faaliyete geçiremiyoruz. Seyfe Gölümüz var, turizmin hizmetine sokamıyoruz. Bunları hizmete sokmak için, buradaki insanlara iş imkanı sağlamak için elimden gelen ne hizmetler varsa bunların hepsini seferber edip buraya getirmek istiyorum.
“Kısmet olursa seçilirsem Kırşehir ile ilgili yapabileceğim ne varsa Belediye Başkanımız, bütün sanayicilerimizle beraber parti ayırmaksızın ilk yapacağım iş, bütün CHP, MHP, HDP, SP, BBP il başkanlarıyla beraber Kırşehir için ne yapabiliriz, parti rozetini çıkarıp Kırşehir’e hizmet etmek istiyorum. Kırşehir’e ne yatırım yapabilirsek görüşleri alarak Kırşehir’e hizmet etmek için yola çıktım. Allah izin verir de nasip olursa, Kırşehirliler de desteklerse bu yolda devam etmek istiyorum.”
SAİM ÖZTÜRK KİMDİR?

1960 yılında Kırşehir merkez Aşıkpaşa Mahallesi’nde doğan Saim Öztürk, ilk ve orta öğrenimini Kırşehir merkezde tamamladı. Kırşehir’de başladığı lise eğitimini 1970’li yılların ortasında İstanbul’da devam ettiren Saim Öztürk, İstanbul Gaziosmanpaşa’da kuyumculukla iş hayatına atıldı. Tekstil, döviz bürosu ve sürücü kursu işletmeciliği yapan Saim Öztürk, 1998 yılında sağlığa yatırım yaparak Gaziosmanpaşa’da Avrupa Şafak Hastanesi’ni hizmete açtı.
Halen şirketler grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Saim Öztürk, sağlık sektöründe başarılı girişimlerini sürdürerek, sırasıyla Göztepe Şafak, İstanbul Şafak ve JFK Hastanesi’ni bünyesine kattı. 10 yıl gibi kısa sürede 3 bin çalışan, 700 uzman hekim, 450 yatak kapasitesiyle Şafak Hastaneler Grubu’nu oluşturdu. Sağlık sektöründe markalaşmayı hedefleyen Saim Öztürk, Ataköy
Hastanesi ile İstanbul Sultangazi’de Şafak Tıp Merkezi’ni hizmete açtı.
Sağlık sektöründe bir ilke imza atarak Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye’nin en büyük yatak kapasitesine sahip özel hastanesinin inşaatını tamamlayarak, yakın zamanda açılışını yapmayı planlayan Saim Öztürk, birçok sosyal platformda yer alarak sosyal içerikli projelerde de yer aldı.
Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ahi Evran Vakfı kurucu ve yöneticiliği ile Mucurlular Derneği yöneticiliği yapan Saim Öztürk, İstanbul Gaziosmanpaşa Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 1985-1990 yılları arasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Gaziosmanpaşa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 1998-2000 yılları arasında Emniyeti Güçlendirme Derneği Başkanlığı, 2005-2007 yılları arasında İstanbul Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurulduğu 2002 yılından itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı’nın kuruculuğunu yapan ve halen partinin bir üyesi olarak hizmet eden Saim Öztürk, evli ve 3 çocuk babası.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .