İş dünyasına proje eğitimi

İş dünyasına proje eğitimi

09.08.2017

KIRŞEHİR Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, “IPA II İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” ve “Proje Döngüsü” kapsamında eğitim verileceğini duyurdu. İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında eğitim düzenlenecek. Kırşehir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’ndan yapılan açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği ve […]

KIRŞEHİR Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, “IPA II İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” ve “Proje Döngüsü” kapsamında eğitim verileceğini duyurdu.
İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında eğitim düzenlenecek.
Kırşehir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’ndan yapılan açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, Avrupa Birliğine aday ve potansiyel aday ülkelere katılım öncesi sağlanan Mali Yardım Aracı’nın (IPA) bileşenlerinden olan İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında iki gün süreyle eğitim verecek. Ulaşım ve konaklama masraflarının katılımcılar veya kurumları tarafından karşılanacağı eğitime katılmak isteyenler eğitim programına ve kayıt işlemlerine www.ikg.gov.tr/bilgilendirme-ve-egitim-gunleri adresinden ulaşabileceklerdir” denildi.
Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Ağustos ayında Çanakkale, Tokat, İzmir, Edirne, İstanbul (Anadolu Yakası), Gaziantep, Samsun, Erzincan, Adana, İstanbul (Avrupa Yakası) da “IPA II İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” ve “Proje Döngüsü” konularında iki gün sürecek bir eğitim programı gerçekleştirecek.
Programa katılım sağlamak isteyen ilgililerin bilgilendirme günü için http://kayit.ikg.gov.tr/default.aspx?info=sop-bilgilendirme adresine, proje döngüsü eğitimi içinse http://kayit.ikg.gov.tr/default.aspx?info=sop-pcm adresine etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor.
Programlara katılım için gereken ulaşım ve konaklama masraflarının katılımcılar veya kurumları tarafından karşılanacağı belirtildi.
İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politika Sektörel Operasyonel Programı kapsamındaki eğitimde “Programın Kapsamı, Öncelik Eksenleri ve Müdahale Alanları, Hibe Projeleri Hakkında Bilgilendirme, Hibe Rehberi Formatının Tanıtılması, Değerlendirme Sürecinin Kuralları ve Temel Aşamaları, Başvuru Aşamasında Yapılan Temel Hatalar, Hibe Faydalanıcısının Temel Sorumlulukları, Uygulama Aşamasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” anlatılacak.
Proje Döngüsü Eğitiminde ise “Proje Döngüsü Yönetimi, Mantıksal çerçeve yaklaşımı, Genel hedefler, Projenin amacı, Beklenen sonuçlar, Faaliyetler, Riskler ve varsayımlar vb., Paydaş analizi, Problem analizi, Hedef analizi, Strateji analizi, Objektif olarak doğrulanabilir göstergeler, Faaliyet planı, bütçe, Grup çalışması (Örnek proje hazırlığı)” bilgilendirmesi yapılacak.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .