IRMAK BUCAĞI’NA KADASTRO YENİLEMESİ

IRMAK BUCAĞI’NA KADASTRO YENİLEMESİ

13.05.2016

Milletvekilleri Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya, Irmak Bucağı’ndaki kadastro çalışmalarının 3 ay sonra tamamen bitirilmesinin planlandığını açıkladılar…

harita

Kızılırmak kenarındaki Toklumen ve Ulupınar köyleri arasında bulunan 22 köyün kadastro yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Ak Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, Irmak Bucağı’ndaki kadastro çalışmalarının 3 ay sonra tamamen bitirilmesinin planlandığını söylediler.
Kadastro yenilemesi yapılacak köylerin listesi şöyle:
Saraycık, Akçaağıl, Güzler, Kocabey, S.Ekizağıl, S.Darboğaz, Kortulu, Kalankaldı, Karalar, S.Kumarkaç, S.Ortaoba, S.Küçükboğaz, Ulupınar, Değirmenkaşı, Tepesidelik, Sevdiğin, Toklumen, S.Küçükoba, Yeşilli, Uzunaliuşağı, S.Büyükoba, Karaduraklı
1950 MODEL HARİTALAR YERİNE UYDU TEKNOLOJİSİ
Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın konu hakkında yaptıkları açıklamada, “Bilindiği üzere bu bölgelerin kadastro çalışmaları 1950’li yıllarda yapılmış. O dönemin teknolojisi ile yapılan çalışmalarda da birçok hata bulunuyor. Mevcut kadastro haritalarındaki hatalar köylerimizde birçok sorunları beraberinde getirmekte idi. Yeni uydu teknolojisi ile yaptığımız çalışmalar ile Irmak Bucağı’nda bulunan 22 köyümüzün 31 bin parsellik arazisinin kadastro haritasını yenilemiş olacağız. Bu çalışmaları 3 ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz.
YENİ HARİTALARDA SIFIR HATA
“Önceki dönemlerde Kaman, Mucur ve Merkez ilçede bu çalışmaları yaptık ve güzel sonuçlar aldık. Irmak Bucağı’ndaki 22 köyümüzün kadastro haritalarını 3 ay içerisinde yenilemiş olacağız. Plan hatası ve sınır ihtilaflarını düzeltilip bilgisayar ortamına sıfır hata ile aktaracağımız yeni haritaları, kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
SIRADA 29 KÖY VE MAHALLE, 49 BİN PARSEL, 744 BİN DÖNÜM BAŞALAN VAR
“Kırşehir’in birçok ilçesinde bu şekilde kadastro yenileme çalışmalarına ihtiyaç duyulan ihtilaflı alanların olduğunu biliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız da devam etmektedir. Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı ve Kırşehir Merkez’in bazı mahalle ve köylerinde yeni kadastro yenileme faaliyetlerini yürütmek için hazırlıkları tamamlamak üzereyiz. Yakın bir zamanda ihalesini yapıp harekete geçmeyi planlıyoruz.
“Planlamasını yaptığımız köy ve mahallelerimizin listesi şöyle:
“Akçakent: Avanoğlu, Solakuşağı, Yaylaözü, Taşoluk
“Akpınar: Himmetuşağı, Büyükabdiuşağı, Kelismailuşağı, Karaova
“Boztepe: Üçkuyu, Çamalak, Bağbaşı Mah, Orta Mahalle, Yeni Mahalle
“Çiçekdağı: Mahmutlu, Şahinoğlu, Yalnızağaç, Çopraşık, İbikli, Boğazevci, Doğankaş, Kırdök, Bahçepınar,
“Merkez: Çayağzı, Karıncalı, K. Beliyeniyapan, Y. Büyükoba, Y. Sayobası, Y.Armutlu, Yağmurlukale”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .