İlkokul öğrencilerinden Mehmetçik Vakfı’na bağış

İlkokul öğrencilerinden Mehmetçik Vakfı’na bağış

26.02.2018

Kırşehir 30 Ağustos Zafer İlkokul öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonu’nda terörle mücadele eden askerler için Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Ödeme dekontunu ise İl Jandarma Komutanlığına verdiler. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı, başarıyla sürüyor. Harekatın başladığı ilk günden bu güne kadarki sürede tüm Türkiye, Mehmetçik için tek yürek oldu. 30 Ağustos […]

Kırşehir 30 Ağustos Zafer İlkokul öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonu’nda terörle mücadele eden askerler için Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Ödeme dekontunu ise İl Jandarma Komutanlığına verdiler.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı, başarıyla sürüyor. Harekatın başladığı ilk günden bu güne kadarki sürede tüm Türkiye, Mehmetçik için tek yürek oldu.
30 Ağustos Zafer İlkokulu öğrencileri öğretmenleri ve Okul Müdürü Özgür Kurudal öncülüğünde bir araya gelerek Afrin’de mücadele eden askerler için harçlıklarını biriktirdi.
Zeydin Dalı Harekat’ında görev yapan askerler için kollarını sıvayan öğrenciler, “Kahraman Ordumuzu Seviyoruz”, ”Çorbada Senin de Tuzun Olsun” sloganıyla başladıkları kampanyada 2 hafta içerisinde biriktirdikleri 10 bin 300 TL tutarında harçlıklarını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.
Kalplerinin, vatan ve bayrak sevgisi ile çarptığını bir kez daha ispatlayan öğrencilerin harçlıklarından oluşan 10 bin 500 lira, Okul Müdürü Özgür Kurudal, öğretmenler ve öğrencilerin eşliğinde Mehmetçik Vakfı’nın banka hesabına yatırıldı.
Daha sonra öğrenciler Mehmetçik Vakfı hesabına yatırıldığına dair ödenen paranın dekontunu Kırşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen’e teslim ettiler. Ardından İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerlere ise çiçek dağıttılar.
Öğrencilerin bu duyarlı davranışlarından dolayı ise teşekkür eden İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, öğretmen ve okul idaresine bu proje için tebrik etti.
İl Jandarma Komutanlığı’nda askerlerle sohbet eden öğrenciler, ziyaretin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekindiler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .