“İlk yarıda hedeflediğimiz 34’tü, 30 puan topladık”

“İlk yarıda hedeflediğimiz 34’tü, 30 puan topladık”

24.12.2018

Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel: “İlk yarıda hedeflediğimiz 34’tü, 30 puan topladık” 3. Lig, 2. Grup’ta mücadele eden ve ilk yarıyı 30 puanla lider olarak kapatan Kırşehir Belediyespor’un Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, hedefledikleri puandan 4 puan aşağı topladıklarını açıkladı. Dün ikinci yarı hazırlıklarına başlayan ve bir hafta Kırşehir’de çalıştıktan sonra Antalya kampına gidecek olan […]

Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel:

“İlk yarıda hedeflediğimiz 34’tü, 30 puan topladık”

3. Lig, 2. Grup’ta mücadele eden ve ilk yarıyı 30 puanla lider olarak kapatan Kırşehir Belediyespor’un Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, hedefledikleri puandan 4 puan aşağı topladıklarını açıkladı.
Dün ikinci yarı hazırlıklarına başlayan ve bir hafta Kırşehir’de çalıştıktan sonra Antalya kampına gidecek olan Kırşehir Belediyespor’da bir yandın lig hazırlıkları, bir yan da ara transfer çalışmaları sürdürülüyor.
Sezon başında kurdukları takımıyla lige başladıklarını ve ilk yarıda 34 puan hedeflediklerini ifade eden Selahaddin Dinçer, birkaç maçta ummadıkları puan kaybı yaşadıklarını ve 30 puanla ilk yarıyı lider tamamladıklarını söyledi.
Grupta güçlü takımlarla mücadele ettiklerini ve tüm takımların hedefe oynamaları nedeniyle puan sayacının aşağıya düştüğüne dikkati çeken Dinçel, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Lige başlarken Hedeflediğimiz puan 34’dü. Fakat 30 puanla bitirdik. Ama grubun içerisindeki hedef takımın çok sayıda olması bu grupta puan sayacını direk aşağı çekti. Sezon başı bu grupla ilgili değerlendirme yapılsa herkes derdi ki bu grupta gerçekten lider olarak kalmak, şampiyon olmak çok zor. Ama bizi ilk etabı lider bitirdik. Şuan da diğer takımla puan puandayız. Ama diğer takımların hepsinin önündeyiz ve ikinci devreye önde başlayacağız. Bu bizim için büyük avantaj bu avantajı çok iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. İnşallah kullanacağız.”
İlk yarıda zorlu bir fikstürle mücadele ettiklerini, güçlü takımlarla, hatta şampiyonluk hedefleyen takımlarla deplasmanda oynadıklarını, ikinci yarıda bu takımları Kırşehir’de ağırlayacaklarını da ifade eden Dinçel, şunları söyledi:
“Bu sezon 3. Lig’te mücadele eden ve Kırşehir’e en iyi şekilde temsim eden Kırşehir Belediyespor genç bir takım. Tabi takımımızın genelinde bazı futbolcularımızın zaman zaman sakatlıkları ve rahatsız olmaları da onlardan bazen istediğimiz verimi alamamamıza neden oldu. Buna rağmen tüm futbolcularım zorlu maçlara özveriyle çıktılar ve formalarının hakkını vermeye çalıştılar. İlk yarıyı lider bitirmek yeni bir takım için büyük başarıdır. Elbette takımımın bazı eksiklikleri var. İlk yarıyı tamamladık ve kendimize göre teknik bir rapor hazırlayıp yönetim kurulumuza sunduk. Benim istememle ne yönetim kurulunun alıyorum demesiyle bir transfer politikası yapmıyoruz. Her kararımızı yönetimle birlikte ortak alıyoruz. Biz takımımızın ihtiyacı olan, takımımıza katkı sağlayacak oyuncu alma taraftarıyız. Kesinlikle devre arasında sezon başı gibi bir dünya adam alamazsın. Kim faydalı olacaksa o oyuncuların dahil edilmesi için yönetim kurulumuzla mutlaka ortak bir çalışma yapacağız. Devre arasına kadar kimseyle görüşmedik, bir girişimde ve talepte bulunmadık. Sadece araştırdık, izledik, takip ettik. Zihnimde var ama hiç bir şekilde eylem olmadı. Takımımıza uyum sağlayacak, katkı sağlayacak oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Ayrıca transfer edeceğimiz, takımın birlik ve beraberliğini bozacak oyuncularla bizim işimiz olamaz. Şunu özellikle belirtmeliyim ki biz bu ligte şampiyon olmak istiyor ve hedefimiz bu olacaksa mutlak takviyeye ihtiyacımız var. Acele etmeden, bütçemize göre, yönetim kurulumuzla oturup sağlıklı bir kararla gerekli transferleri yapıp, onlarla birlikte ikinci yarı hazırlıklarına başlayacağız. Hedefimiz ikinci yarıda daha güzel sonuçlar alıp, taraftarlarımızın da desteği ile hep birlikte hedefimize ulaşmanın çabası içinde olacağız.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .