“İLK ALTI AYDA 900 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

“İLK ALTI AYDA 900 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

16.01.2019

MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal: “İLK ALTI AYDA 900 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ” MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal Milliyetçi Hareket Partisi il binasında kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi. Siyasete ve şehrimize kadın eliyle anne şefkatinin değmesinin gerektiğini söyleyen Köksal; Türk kadınının vakur ve güçlü duruşuyla her […]

MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal:
“İLK ALTI AYDA 900 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal Milliyetçi Hareket Partisi il binasında kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi.
Siyasete ve şehrimize kadın eliyle anne şefkatinin değmesinin gerektiğini söyleyen Köksal; Türk kadınının vakur ve güçlü duruşuyla her zaman hayata ve çevresine yön verdiğini söyledi.
Kadın muhtar adaylarıyla mahallelerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan Köksal, Kırşehir’e yönelik 40 projesi olduğunu ifade etti.
İLK ALTI AYDA 900 KİŞİYE İŞ İMKANI
Projelerden birinin et entegre tesisi olduğunu belirten Köksal, tesisin içinde yer alacak tabakhane işleme üniteleriyle ilimizde kesilen büyükbaş hayvanların derilerinin diğer illerde değil de kendi şehrimizde işlenip ilimizin katma değerinin yükselteceğini belirtti.
Köksal, yine aynı tesiste yer alacak sakatat işleme ünitesiyle yine ilimizde kesilen büyükbaş hayvanların sakatatları işlenerek ilimizin gelişimine katkı sağlanacağını vurguladı.
Et entegre tesisiyle ilk altı ayda 900 kişiye iş imkanının sağlanacağını söyleyen Köksal; istihdamda kadınlarımıza ve gençlerimize öncelik verileceğini belirtti.
KIRŞEHİRİMİZE TORKU MODELİ
Anadolu Birlik Holding’in sahipliğinde Konya Şeker Fabrikasında açılan bir üretici kooperatifi olan Torku Markası örnek alınarak “AHİ BABA” süt ve süt ürünleri entegre tesisinin yine kooperatifçilik usulüyle kurulacağını, bu şekilde üreticiden tüketiciyle direk olarak ürünlerin buluşturulacağını ifade eden MHP Belediye Başkan adayı Onur Köksal, “Ahi Evran- ı Veli Hazretleri’nin izinden ayrılmadan Ahi Baba markasını yalnızca ilimiz ya da ülkemizde değil dünyada aranan bir marka yapacağız. Bu yolla hem Ahilik düşüncesinin dünyaya tanıtılarak turizme katkı sağlayacağız. Böylece ilimizde işsizliğin ortadan kalkacak. Bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz” dedi.
Bu güne iki büyük şehir arasında sıkışıp kalan Şirin Kırşehir’imizin makus talihini yenip, kabuğunu kırarak kendi imkanlarıyla öz ve milli sermayesiyle istihdam şehri olacağını ifade eden Köksal, sadece alt ve üst yapı çalışmaları yapan bir belediye başkanı olmayacağını, Kırşehir i daha yaşanabilir bir şehir hâline getirirken, bir yandan da ekonomik anlamda da istihdam yaratan marka firmalarıyla örnek şehir olacağını vurguladı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .