İlimize 8 yeni ambulans

İlimize 8 yeni ambulans

13.04.2019

Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 8 ambulansın teslim töreni gerçekleşti. İl ve İlçe merkezlerimizde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 8 Adet Ambulans dağıtım törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli , Garnizon komutanı Ferhat Kuram, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat […]

Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 8 ambulansın teslim töreni gerçekleşti.
İl ve İlçe merkezlerimizde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 8 Adet Ambulans dağıtım törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli , Garnizon komutanı Ferhat Kuram, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, İl Müftüsü Mehmet Yaman, Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, Sağlık Hizm. Başkanı Serdar Duru, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya Şahin, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ayça Ünveren ile çok sayıda sağlık personeli katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu “112 Acil sağlık hizmetleri, İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde 15 istasyon’da toplamda 202 sağlık personelimizce yürütülmektedir. Kırşehir olarak istasyon ve Ambulans başına düşen nüfus oranımız, vakalara ulaşım süremiz Türkiye ortalamalarına göre çok iyi durumdadır. İlimizde 1 adet yoğun bakım obez ambulansı, 1 adet 4 sedyeli çoklu ambulans, 2 adet UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) aracı, 2 adet kar paletli ambulans ve yeni ambulanslarımızla birlikte 34 adet panelvan ambulansı olmak üzere toplam 40 ambulansımız bulunmaktadır. Kırşehir Merkez, Mucur, Çiçekdağı, Kaman, Akpınar ilçelerimiz ve İl Dışı Nakil Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarımıza ambulanslarımızın teslimi yapılacaktır. Acil Sağlık Hizmetlerinde başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ayça Ünveren’e ve 112 Acil sağlık hizmeti ekiplerimize teşekkürlerimi sunarım. Bu araçlarda görev yapacak mesai arkadaşlarımıza kazasız belasız vazifeler dilerim” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende konuşan Vali İbrahim Akın, 8 yeni ambulansın ilimizde yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracağını söyledi.
Kırşehir olarak ambulans ve istasyon başına düşen nüfus ortalamasına göre hastalara ulaşma konusunda Türkiye ortalamasına göre iyi bir durumda olduğumuzu belirten Vali İbrahim Akın, “Sağlık Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 8 ambulansın hizmete alım törenini gerçekleştiriyoruz. Bu ambulanslar, ilimizde yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasına katkı sağlayacaktır. 40 ambulansa sahip olduğumuz Kırşehir’de olay yerine ulaşma süresi ortalaması ülke ortalamasında iyi bir konumda. İl merkezinde vakalara ulaşma süremiz 5.41 dakika, kırsal bölgelerde ise 14.41 dakikadır. Yeni ambulanslar da hızımıza hız katacak, hastalara daha çabuk ulaşılmasını sağlayacaktır. Günümüzde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaşmış, hastalar hastaneye gönül rahatlığı ile gitmektedir. Bu hizmetlerin sunumundan dolayı Sağlık Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Devletimizin verdiği destekler hızla devam edecektir. Geniş bir sağlık ordusu ile vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri sunduğumuz ilimizde ambulansların hayırlı olmasını temenni ediyor, kazasız belasız günler diliyorum. Sağlık personelimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Mustafa Kendirli de konuşmasında, “Bugün, 8 ambulansın Sağlık Bakanlığından teslim törenindeyiz. Bu yeni araçların acil durumlarda hastalarımıza ulaşma konusunda gücümüze güç katacağına inanıyorum. Ülkemizde son zamanlarda sağlık alanında birçok gelişmeler yaşandı. Bu ambulansların araç kafilemize katılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
“8 Ambulans, 8 Fidan” temasıyla düzenlenen tören, Vali Akın’ın yeni ambulanslarda incelemelerde bulunması, ardından Milletvekili Mustafa Kendirli ve beraberindekiler ile birlikte fidan dikmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .