“İleri sürülen iddialar yersiz ve mesnetsizdir”

“İleri sürülen iddialar yersiz ve mesnetsizdir”

06.04.2015

Kırşehir Şeker Fabrikası’ndan Kırşehir Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Cafer Bozkurt’un gazetemizde yayınlanan açıklamasına cevap:
“İleri sürülen iddialar yersiz ve mesnetsizdir”

Kırşehir Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Cafer Bozkurt’un gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in 2 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan “Şeker Fabrikası’nda Hukuksuz İşe Alım Yapılıyor” haberine Kırşehir Şeker Fabrikası Müdürlüğü’nden açıklama geldi ve ileri sürülen iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

Şeker Fabrikası Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada haberde belirtilen sözlere açıklık getirilerek şöyle denildi:
“Gazetenizin 02.04.2015 Perşembe günü 7925 sayılı baskısında fabrikamız ile ilgili çıkan bir haber için düzeltme yazılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
“Fabrikamızda açık bulunan 2 adet eski hükümlü alımı için Kırşehir İş Kurumu Müdürlüğüne başvurulmuş ve gönderilen dört aday arasında yapılan sınav ile iki eski hükümlü işçi işbaşı yaptırılmıştır. Sınavı kaybeden işçilerden Süleyman Özer Yozgat idare Mahkemesine dava açmıştır. İlgili mahkeme, Süleyman Özer’in sınavı kaybettiğini fakat sınav komisyonunun 1 başkan 4 üyeden oluşması gerekirken, 1 başkan 5 üyeden oluştuğu gerekçesiyle sınav komisyonunun oluşumu yönünde iptal kararı vermiştir.
“Malumlarınız olmak üzere bir diğer husus ise, yargılama süreci sonucunda verilen karar ne şekilde çıkarsa çıksın mutlaka mahkeme kararına uyulacağı tabidir. Bu nedenle 30.03.2015 tarihinde mahkeme kararına uyularak yeniden sınav komisyonu oluşturulmuş ve aynı şahıslarla tekrar sınav yapılarak iki kişi işe alınmıştır.
“İl bazında eski hükümlü işçi temini için ilana çıkmamıza rağmen, Süleyman Özer adlı kişi aslen Tokat’ta ikamet etmekte olup, Kırşehir’de bir adres göstererek İş Kurumuna kaydını yaptırmış ve böylece sınava katılmıştır.
“Sınava katılan 4 kişiden hiç birisinin KPSS puanı 40 puan değildir.
“Fabrikamızda çalıştırılacak 2 adet eski hükümlü kontenjanındaki kişilerin İş Kurumu kanalı ile alınmaması halinde İş-Kur’ca idari para cezası tahakkuk ettirileceği kesindir. Şirketimiz bu hususu göz önünde bulundurarak eski hükümlü alımını İş-Kur kanalıyla gerçekleştirmiştir.
“Yapılan bütün işlemler tamamen Mahkeme Kararı ve Genel Müdürlüğümüzün talimatları ve yönetmelikler doğrultusunda yapılmış olup, ileri sürülen iddialar yersiz ve mesnetsizdir.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .