İlaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor

İlaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor

11.07.2018

Kırşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkin kılmak için ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan yeni dönem ilaçlama faaliyetleri sürdürülüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekipleri, yaz aylarında haşere ve vektörlere karşı mücadele çalışması başlattı. İlaçlama çalışmaları ilk olarak besicilik faaliyeti yapılan mandıra […]


Kırşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkin kılmak için ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan yeni dönem ilaçlama faaliyetleri sürdürülüyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekipleri, yaz aylarında haşere ve vektörlere karşı mücadele çalışması başlattı. İlaçlama çalışmaları ilk olarak besicilik faaliyeti yapılan mandıra ve ahırlarda başlatıldı. Ardından sinek larvalarının yoğun olduğu su birikintileri, kanallar da ilaçlanarak kontrol altına alındı.
Kırşehir Belediyesi olarak halkın daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem larva ilaçlama çalışmaları Tüm mahallelerimizin yanında, Katı Atık Depolama Tesisi, Kılıçözü Çayı, Bağbaşı Avgun Deresi, Selgah Deresi ve Hılla Göleti ile çeşitli gübrelik alanlarda yapılıyor. Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor.
Şehrimizde haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ve park bahçe alanlarını da keneye karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “İnsanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı sezonun başlamasıyla birlikte ekiplerimiz sürekli ilaçlıyor. İlaçlama Belediyemizin ilk öncelik verdiği konulardan biridir. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde bu bölgelerdeki uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor” dedi.
Başkan Bahçeci, vatandaşların evlerinde rahatça oturmaları için ilaçlama çalışmalarını süreceğini işaret ederek halkımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alarak düzenli bir çalışma programı ile halkın sağlığı için çalışıyorlar. Vatandaşlarımız da, Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 212 92 66 nolu telefonunu veya 214 1010 numaralı telefondan Ak Masa’yı arayarak ilaçlama konusunda her türlü yardımı alabilir ”dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .