İl Müdürü Karadeniz’den öğrenci ve velilere tavsiyeler

İl Müdürü Karadeniz’den öğrenci ve velilere tavsiyeler

19.01.2018

KIRŞEHİR İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kırşehir’de 24 anaokulu, 75 ilkokul, 87 ortaokul ve 56 lise olmak üzere toplam 226 okulda, 442 yönetici ve 3 bin 836 öğretmen ile 603 destek personeli olmak üzere 4 bin 473 çalışanından oluşan eğitim ordusu yarıyıl tatiline girdi. Kırşehir’de okulöncesinde 3 […]

KIRŞEHİR İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kırşehir’de 24 anaokulu, 75 ilkokul, 87 ortaokul ve 56 lise olmak üzere toplam 226 okulda, 442 yönetici ve 3 bin 836 öğretmen ile 603 destek personeli olmak üzere 4 bin 473 çalışanından oluşan eğitim ordusu yarıyıl tatiline girdi.
Kırşehir’de okulöncesinde 3 bin 792, ilköğretimde 25 bin 35 ve liselerde 14 bin 917 olmak üzere toplam 43 bin 744 öğrencinin 18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamladığını belirten Kırşehir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın uyarısına ilişkin öğretmenlere hatırlatmada bulundu.
Şevket Karadeniz, “Nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın talimatıdır, Lütfen öğrencilerinize ödev vermeyin. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığınızı biliyor, üstün gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek öğretmenlere seslendi.
Mesajında velileri de uyaran İl Müdür Vekili Şevket Karadeniz, “Büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı çağın değerlerine uygun olarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyor, her bir öğrencimize bireysel farklılıklarını dikkate alarak ve özel olduklarını hissettirerek yaklaşıyoruz, çünkü her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Olumsuz sözlerle çocuklarımızı küstürmeyiniz. İkinci yarıyılda daha iyiye ulaşmak için veli olarak ne gibi katkı sağlamanız gerektiği konusunda çaba sarf etmelisiniz. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu gelişimlerinde, okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babalarında rolü bulunmaktadır. Çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum” ifadesini kullandı.
“HİÇBİR BAŞARI TESADÜFİ DEĞİLDİR”
Eğitimde marka kent Kırşehir’in öğrencilerine eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde başarılar dileyen Kırşehir Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, “Sevgili öğrenciler, çağımız bilgi çağı. Bu nedenle okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki hiçbir başarı tesadüfi değildir, başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir.Kendinizi her bakımdan yetiştirerek ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız sonsuzdur. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Tatilde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum, bunun siz değerli öğrencilerin iç dünyasını zenginleştireceğini, sizlere yol göstereceğini ve yarınlara umutla bakmanızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
2017-2018 eğitim-öğretim yılının II. döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşma temennisinde bulunan Şevket Karadeniz, tüm öğrencive öğretmenlere ailesi ve sevdikleriyle beraber mutlulukla geçecek bir yarıyıl tatili diledi.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .