İl Koordinasyon Kurulu’nda Ahi Evran Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar anlatıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nda Ahi Evran Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar anlatıldı

14.07.2020

Kırşehir Valiliği tarafından belirli aralıklarla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 13 Temmuz 2020 tarihinde Kırşehir Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın başkanlık yaptığı toplantıda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemizdeki gelişmeleri anlattı. Kalkınma Bakanlığı Yatırım Projeleri kapsamında bu dönemde üniversitemizin yedi projeyi hayata geçirdiğini anlatan Kurt, Termal Kaynağın […]

Kırşehir Valiliği tarafından belirli aralıklarla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 13 Temmuz 2020 tarihinde Kırşehir Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın başkanlık yaptığı toplantıda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemizdeki gelişmeleri anlattı. Kalkınma Bakanlığı Yatırım Projeleri kapsamında bu dönemde üniversitemizin yedi projeyi hayata geçirdiğini anlatan Kurt, Termal Kaynağın Temini Projesi, Kaba Yem Projesi, Ceviz Projesi, Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) Projesi, Termal Seralarda Kümelenme Projesi, Sporcu Sağlığı Araştırma Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi (SAUTER) Projesi ve Pilot Üniversite Projelerinin Eğitim ve Tanıtım projelerinde belirli bir aşamaya geldiklerini dile getirdi.
Ar-Ge Seramızda çiftçilere yönelik çalışmaların devam ettiğini, serada ürünlerin toplanmaya başladığını ve yapımı devam eden İslami İlimler Fakültesi binasında da ilerlemeler kaydedildiğini belirten Kurt, fiziki büyümenin yanı sıra akademik gelişmelerle de üniversitemizin faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.
Prof. Dr. Mustafa Kurt, açılan çok sayıda bölüme öğrenci alımı yaptıklarını vurgulayarak açılan bölümlerin Türkiye Yükseköğretimine katkı sağlayacak bölümler olduğunu belirtti.
Kalite Yönetim Sistemi hakkında da bilgiler veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, 2015 yılında kalite yolculuğuna çıktıklarını ve bu alandaki başarılı çalışmaları neticesinde diğer üniversitelere model olduklarını kaydetti. Kalite çalışmalarında şimdiki hedeflerinin Mükemmellik Ödülü olduğunu vurgulayan Kurt, çalışmalarına bu yönde ağırlık verdiklerini söyledi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 20 bine yakın öğrencisi ve onları geleceğe hazırlamak için de emek gösteren bine yakın akademik personeli olduğunu anlatan Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemizin tüm alanlarda aktif bir şekilde faaliyet içinde olduğunu vurguladı. Üniversitemizin fiziki yapılanmasının yanı sıra akademik anlamda da çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Kurt, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre, seminer, konferans ve panele ev sahipliği yaptığını kaydetti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .