İl Koordinasyon Kurulu toplandı

İl Koordinasyon Kurulu toplandı

15.04.2015

2015 yılında yürütülecek 237 projenin toplam maliyeti 2 milyar 194 bin TL…

KIRŞEHİR’DE yatırım programlarının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesi hususlarının görüşülmesi amacıyla yılda 4 kez bir araya gelen İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleşti.

2015 Yılı İl İdare Şube Başkanları ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın 2.’si yapıldı.
17 Ekim 2014 Tarih ve 29148 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “2015 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlemesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı” uyarınca yılda 4 defa toplanan İl Koordinasyon Kurulu, 2015 yılının ilk 3 ayını değerlendirdi.
Kırşehir Valiliği’nde Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Özkan Demirel, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile ilgili kurum amirleri katıldı.

b (2) copy
Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında, çalışmaları hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapılan, İl Koordinasyon Kurulu 2015 Yılı 1. Toplantısı’nın açılışında konuşan Vali Necati Şentürk, yatırımlara ilişkin bilgiler verdi.
Vali Necati Şentürk, 2015 yılında ilimiz genelinde yürütülen toplam 237 projenin toplam maliyetinin 2 milyar 194 bin TL olduğunu söyledi.
Toplantının yatırımcı kamu kurum ve kuruluşların Kırşehir ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında, çalışmaları hakkında bilgi almak, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapıldığını belirten Vali Necati Şentürk, “Bu projelerden 2 tanesi tamamlanmış olup, 177’si devam etmektedir. İnşaat sezonu başında olmamız nedeniyle henüz başlamayan 98 adet proje bulunuyor” dedi.
Toplantı, kurum yöneticilerinin yatırımları hakkında bilgiler vermesi ve koordine gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .