İl İstihdam Kurulu toplandı

İl İstihdam Kurulu toplandı

18.04.2015

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kırşehir İl Müdürlüğü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2015 yılının ikinci toplantısında Vali Yardımcısı Arif Yalçın başkanlığında geçtiğimiz hafta Perşembe günü bir araya geldi. Türkiye İş Kurumu Kanunu kapsamında il düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasını, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, […]

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kırşehir İl Müdürlüğü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2015 yılının ikinci toplantısında Vali Yardımcısı Arif Yalçın başkanlığında geçtiğimiz hafta Perşembe günü bir araya geldi.

Türkiye İş Kurumu Kanunu kapsamında il düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasını, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmaları yürütmek amacıyla kurulan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2015 yılı 2. toplantısı, İŞKUR toplantı salonunda saat 14.00’de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Başkanı Vali Yardımcısı Arif Yalçın’ın açış konuşmasıyla başladı.
Kurul Başkanı Vali Yardımcısı Arif Yalçın, toplantıda görüşülecek konulara ilişkin bilgiler vererek istihdamın ve mesleki eğitimin geliştirilmesi için alınan kararları değerlendireceklerini belirtti.
Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Kürşat Zorlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, 2015/1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği Yürütme Kurulu tarafından oluşturulan eylem planı ve uygulama sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler verdi.
Denetim Kurul tarafında hazırlanan rapor ve denetim sonuçları, 2015 yılı Mart ve Nisan aylarında yapılan İşgücü Piyasası Araştırması ile ilgili bilgiler veren İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, 2015 yılı kurs planına 2 kişilik ön muhasebe, domates yetiştiriciliği, düz dikiş makinecisi ve web tasarımı ile 50 kişilik yaşlı refakatçisi, 12 kişilik kasiyer kurslarının eklendiğini açıkladı.
İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol’un farklı mesleklerden katılımcıların üniversite ve lise öğrencilerine yönelik meslek bilgilerine ilişkin bilgiler vereceği ve meslek seçimi noktasında tavsiyelerde bulunacağı 2015 yılında yapılacak Meslek Tanıtım Günleri hakkında kurul üyelerine bilgiler verdiği toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara tarafından toplumsal cinsiyet eşitliği ve genç istihdamına ilişkin kurula bilgi sunulurken, kadın ve genç istihdamına yönelik çalışmalar da belirlendi.
Çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin geliştirilebilecek politikalar hakkında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, bilgilendirme yaptı.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 2. toplantısı, il düzeyinde mevcut işletmelerin problemlerinin tespiti, istihdamın korunması ve işsizliğin önlenmesinde alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi için kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .