İhtiyaç sahiplerine Oyuncak ve Kitap Kumbarası ile destek

İhtiyaç sahiplerine Oyuncak ve Kitap Kumbarası ile destek

25.05.2015

Yaklaşık bir yıldır süren Kitap ve Oyuncak Kumbarası Kampanyası ile 3 bin 500 kitap ve oyuncak toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı…

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan Kitap ve Oyuncak Kumbara Kampanyası, yoğun ilgi görüyor.

2014 yılı Ağustos ayında Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan Kitap ve Oyuncak Kumbarası’na 3 bin 500 kitap ve oyuncak bağışında bulunuldu.
Kırşehir’de ihtiyaç sahibi çocukları hem mutlu eden, hem de eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kitap desteği sağlayan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi’nde bulunan ve dükkan şeklinde oluşturulan birime ihtiyaç sahibi öğrenciler için kıyafet yardımı yapılmasını da sağladı.

selahattin copy
İhtiyaç sahibi çocuklara kitap ve oyuncakların ulaştırıldığını belirterek, Kırşehir halkına duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, üniversite öğrencilerine de üyelerinin ve Kırşehir halkının yardımda bulunmasını istedi.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bizim sosyal sorumluluk projelerimizden olan Kitap ve Oyuncak Kumbara kampanyası kapsamında Cacabey Meydanı’na kumbaramızı kurduk. Yaklaşık ortalamaya baktığımızda her 15 günde bir kumbaramız doluyor ve bunu okullara ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Yaklaşık bir yıla yakın zaman içerisinde yaklaşık 3 bin 500 kitap ve oyuncağı ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırdık. Bizim sadece oyuncak ve kitap toplayan kumbaramız değil, üniversitede bir birimde tekstil toplayan bir dükkan şeklinde düzenlenmiş bir alan var. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin tekstil ürünlerini temiz bir şekilde üniversitenin dükkan şeklinde düzenlediği yer, hiç kimsenin kimseye verirken görmediği, ihtiyaç sahibi öğrencilere kapısı açık. Oradan ihtiyaç sahibinin gömleğini, pantolonunu, elbisesini alabileceği de bir birim var. Bu konuda da bağış yapmak isteyen arkadaşlarımızdan, üyelerimizden üniversitedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bağışta bulunmalarını istiyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .