İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy İZDES Projesi için Kırşehir’e geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy İZDES Projesi için Kırşehir’e geldi

17.12.2018

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere 11 Aralık Salı günü Kırşehir’e geldi. Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Valiliği ziyaret ederek Vali İbrahim Akın’dan bilgiler aldı ve ardından bir basın açıklaması yaptı. 81 ilde uygulamaya koydukları vatandaş odaklı hizmet seferberliği projesi olan İzleme değerlendirme Sistemi’yle ilgili bilgiler veren Bakan Yardımcısı Ersoy, […]

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere 11 Aralık Salı günü Kırşehir’e geldi.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Valiliği ziyaret ederek Vali İbrahim Akın’dan bilgiler aldı ve ardından bir basın açıklaması yaptı.
81 ilde uygulamaya koydukları vatandaş odaklı hizmet seferberliği projesi olan İzleme değerlendirme Sistemi’yle ilgili bilgiler veren Bakan Yardımcısı Ersoy, şunları söyledi:
“İçişleri Bakanlığı olarak, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir.
Bu hedef doğrultusunda; Sayın Bakanımızın talimatları ile İçişleri Bakanlığı izleme ve değerlendirme sistemi projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Vatandaş odaklı hizmet anlayışının bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek, valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İzdes Projesi (İzleme Değerlendirme Sistemi)’ni başlattık. Bu projenin birinci aşamasında, 81 ilimizi ziyaret ederek 4 bine yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucu sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporların illerle paylaşılarak hızlıca hayata geçirilmesiyle ilgili talimatlar verilmiştir. Bu dönemki çalışmalarda da ilgili hususlar, merkez valilerimiz başkanlığındaki ekiplerce 81 ilde yapılan ziyaretlerle tekrar değerlendirilecektir.
“Projenin ikinci aşamasının teması, ‘vatandaş odaklı hizmet seferberliği’ olarak devam etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur’ ifadeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı olarak valiliklerimizde başlattığımız ‘vatandaş odaklı hizmet seferberliği’ kapsamında, bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan Yardımcıları başkanlığında Bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan heyetlerle 27 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, kalan 53 ilimize en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda bugün 28. şehrimizde bulunmaktayız. Vatandaş odaklı hizmet seferberliği, öncelikle ‘dinleme ve empati’ prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir.
“Bu proje kapsamında bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, ticaret sanayi odaları ve borsaları, esnaf ve sanatkâr odaları, ziraat odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile biraraya gelmeyi, görüş alış verişinde bulunmanın yanında valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112, nüfus, göç vb. hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir. Bu çalışmanın çıktısı, 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz, bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini arttırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir. İzdes Projesi’nin ikinci aşaması olan vatandaş odaklı hizmet seferberliğinin hayırlı olmasını diliyor, görüş ve önerileriyle bize yol gösterecek aziz milletimize şimdiden teşekkür ediyoruz.”
Valilik ziyaretinde Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan da bulunurken, Bakan Yardımcısı Ersoy ve beraberindeki heyet, ardından bazı toplantılara katıldı ve birtakım ziyaretlerde bulundu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .