İç Anadolu’nun 2. büyük fuarına yoğun ilgi

İç Anadolu’nun 2. büyük fuarına yoğun ilgi

19.08.2017

4. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan Kırşehir de, katılımcılar da memnun oldu…

Kırşehir’de bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.
Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Kırşehir Ticaret Borsası, Kırşehir Ziraat Odası’nın katkıları; KOSGEB, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırşehir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, Kırşehir Pancar Ekicileri Kooperatifi, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen 4. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nda Kırşehir de, katılımcılar da memnun oldu.
16 Ağustos Çarşamba günü açılan ve çok büyük bir ilgi ve katılım ile gerçekleşen 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın ikinci gününde Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, fuara katılan firma temsilcilerini ziyaret ederek ‘Teşekkür Belgesi’ takdim etti.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ile İl Genel Meclisi Başkanı Barboros Dulkadiroğlu da, Ekicioğlu’na eşlik etti.
Fuara katılan firma temsilcileri de, fuara olan ilgi ve katılımdan duydukları memnuniyeti ifade ederek, İç Anadolu Bölgesi’nde ticari hacim açısından Konya’dan sonra ikinci büyük fuar organizasyonunu Kırşehir’de düzenlediği için Selahattin Ekicioğlu’nun şahsında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ettiler.
Selahattin Ekicioğlu, “Her yaptığımız fuar sonunda hem tüccarımızın, hem de çiftçilerimizin bizlere memnuniyetlerini bildirmesi, doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor ve bizleri daha iyi projeler geliştirme konusunda teşvik ediyor. İlimizin ekonomik gelişimi noktasında en değer verdiğimiz konuların başında tarıma dayalı sanayi meselesi geliyor. Hammadde ve üretim açısından en hızlı ve anlamlı gelişimi tarıma dayalı sanayi ile sağlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bilindiği gibi hayvancılık sektörü açısından Kırşehir ülkemizin en önemli merkezlerinden biridir. Kırşehir eti Türkiye’de bir marka haline gelmiştir. Tarım ve hayvancılık sektörünün, ülke gündemimizde ön sıralara gelmesi gerekir. Tarımdaki ve hayvancılıktaki yürütülen politikaları üreticimizden yana yürütmek zorundayız. Başta Kırşehir olmak üzere Türkiye’de damızlık üretimin önünün açılması gerekir. Et ithal eden değil et ihracatı yapan bir konuma gelmeliyiz” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .