Huzurevi sakinleri Bocce ile çocukluklarına dönüyor

Huzurevi sakinleri Bocce ile çocukluklarına dönüyor

09.10.2017

Huzurevi sakinlerinin maçıyla hizmete açılan Bocce sahasında Kırşehirli yaşlılar, sergiledikleri güzel oyunla ikinci oldular…

KIRŞEHİR Huzurevi sakinleri, Yozgat’ta düzenlenen Bocce Turnuvası’na katıldı. Kırşehirli yaşlılar turnuvada ikinci oldu.
Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlılar için yaptırılan bocce sahası turnuva ile hizmete açıldı.
Turnuvaya, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Amasya’nın Suluova ve Merzifon huzurevinde kalan yaşlılar katıldı. Turnuva sonunda Suluova Huzurevi şampiyon oldu.
Final müsabakasını izleyen ve şampiyon olan takıma hediye veren Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.
Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakanlıklarının huzurevlerinde aktif yaşlanma hedefine yönelik başlattığı bocce sporu için Alparslan Türkeş Huzurevinde saha yaptıklarını söyledi.
Neşeli, sahayı turnuva ile hizmete açtıklarını aktararak, bocce sporunu yapan yaşlıları misafir ettiklerini belirtti.
Bocce sporu yapan 80 yaşındaki Mehmet Güven de huzurevlerini, daha önce yaşlılara yemek verilen, bazı ihtiyaçları temin edilen yer bildiğini ifade ederek, “Burada bunun öyle olmadığını gördük. Çok çeşitli faaliyetler yapılıyor. Bizi mutlu etmek için çalışıyorlar. Bocce sevilecek, yaşlıların yapılabileceği bir oyun. Bundan sonra daha çok oynayacağız.” diye konuştu.
Suluova Huzurevi’nden gelen 66 yaşındaki Ali İhsan Çöpellev de 3 yıl önce bocce ile tanıştığını söyledi.
Bocceyi ilk duyduğunda anlam veremediğini belirten Çöpellev, “Oynadıkça boccenin bize çok şeyler kazandırdığını gördüm. İlk başta yeni dostlar kazandırdı. Yeni yerler gördük, kalıcı dostluklar ediniyoruz. Bocce sporunun benzerini çocukken oynadığımı ‘aşık’ oyununa benzetiyorum. Bizim için güzel bir oyun” ifadesini kullandı.
Turnuvada Kırşehir Huzurevi ikinci, Sivas Huzurevi de üçüncü oldu.
Turnuvanın ardından huzurevi sakinleri Yozgat’ı gezdi.
(AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .