Hüseyin Ertaş’tan “Manevi oğul” söylemine tepki

Hüseyin Ertaş’tan “Manevi oğul” söylemine tepki

16.05.2018

2012 YILINDA kaybettiğim Türkü pınarı, Bozkırın tezenesi hemşehrimiz Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, Kırşehir’de bir siyasi partiden milletvekili aday adayı olan ve kendisini Neşet Ertaş’ın manevi oğlu olarak tanıtan siyasetçiye tepki gösterdi. Hüseyin Ertaş, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi. “Dün sosyal medya aracılığı ile yayınlanan bir haber dikkatimizi çekmiş ve ailemizi üzmüştür. Babamızın “manevi […]

2012 YILINDA kaybettiğim Türkü pınarı, Bozkırın tezenesi hemşehrimiz Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, Kırşehir’de bir siyasi partiden milletvekili aday adayı olan ve kendisini Neşet Ertaş’ın manevi oğlu olarak tanıtan siyasetçiye tepki gösterdi.
Hüseyin Ertaş, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.
“Dün sosyal medya aracılığı ile yayınlanan bir haber dikkatimizi çekmiş ve ailemizi üzmüştür. Babamızın “manevi oğlu” olduğunu iddia eden, tanımadığımız bir şahıs Kırşehir’de bir partiden aday adaylığını açıklamış ve bu da bir kaç yerel gazetede yer bulmuş, yayınlanmıştır. Biz, çocukları olarak bu yaşımıza kadar babamızın adını hiç bir şekilde istismar etmedik. Halâ da onun hatırasına zarar vermemek için attığımız her adıma dikkat ediyoruz.
“Zaman zaman kardeşi, oğlu, yeğeni, torunu, öğrencisi, menajeri, sahne arkadaşı olduğunu iddia eden kişilere cevap bile vermiyoruz. Bir kaç hatıra fotoğrafı çektiren, kendisini ziyaret eden herkes “manevi oğul” olacaksa, memleketin yarısı aynı iddiada bulunabilir. Ama babamızı zerre kadar tanıyan, birazcık saygısı, sevgisi olan hiç kimse, hayatı boyunca günlük siyasetten, onun küçük hesaplarından uzak durmuş bir insan olan babamızın adını bu şekilde kötüye kullanmaya kalkmaz.
“O yüzden gerek duyduğumuz bu açıklamamızdan sonra, babamızı gerçekten sevenlerin ve hiç bir siyasi partinin böyle bir istismara itibar etmeyeceğini umuyoruz.
Herkesin kendi emeği ile bir yerlere gelmesi dileği ile… Saygılarımla.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .