Hükümlüler topluma yeniden kazandırılacak

Hükümlüler topluma yeniden kazandırılacak

28.03.2015

Hükümlüler topluma yeniden kazandırılacak     KIRŞEHİR Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlülerin kamu kurumlarında çalıştırılması ve sosyal hayata daha kolay uyum sağlamalarını temin etmek amacıyla iki ayrı işbirliği protokolü imzalandı. Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen protokol imza töreninde basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali  Necati Şentürk, imzalanan protokolün asıl amacının hükümlüleri topluma kazandırmak olduğunu söyledi. […]

VALİ PROTOKOL

Hükümlüler topluma yeniden kazandırılacak

 

 

KIRŞEHİR Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlülerin kamu kurumlarında çalıştırılması ve sosyal hayata daha kolay uyum sağlamalarını temin etmek amacıyla iki ayrı işbirliği protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen protokol imza töreninde basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali  Necati Şentürk, imzalanan protokolün asıl amacının hükümlüleri topluma kazandırmak olduğunu söyledi.

Hükümlüleri aileleriyle, kendileriyle barışık, çevrelerine duyarlı birer birey olarak hayatlarını sürdürmelerini hedeflediklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Birinci protokol ile mahkemelerce haklarında kamu yararına çalışma cezası verilen Denetimli Serbestlik kapsamındaki hükümlülerin kamu kurumlarında ücretsiz olarak temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri, çevre düzenleme hizmetleri ve genel idari hizmetlerde çalıştırılarak, kurumların ihtiyaç duydukları iş gücü sayısını tespit etmek ve çalışma yaptırımı uygulanan hükümlülerin kamu kurumlarına eşit bir şekilde dağılımının sağlanmasına ilişkin protokoldür. İkinci protokol ile de Ceza İnfaz Kurumlarından koşullu salıverilmesine karar verilen, şartla tahliye edilen hükümlülerin Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde rehberlik ve iyileştirme çalışmaları kapsamındaki seminer faaliyetlerinin daha organize bir şekilde yerine getirilebilmesi ve hükümlülerin meslek edinmelerini sağlayıp sosyal hayata daha kolay uyum sağlamaları için rehabilitasyon ve regresyon faaliyetleri amaçlanmıştır” diye konuştu.

İmzalanan protokol ile Kırşehir Valiliği’ne bağlı 9 kurumla üç yıl içinde düzenlenecek toplam 228 seminer çalışması ile 3 bin hükümlünün katılmasının hedeflendiğini ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin de, “İşbirliği protokolü kapsamında 3’er aylık periyotlarla ilimizdeki 9 İl Müdürlüğü bünyesinde 14 değişik konuda Kırşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinesinde 10-15 kişilik gruplar halinde hükümlülere seminerler verilecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından da işbirliği protokolü Vali Necati Şentürk ile Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin tarafından imzalandı.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .