Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

14.09.2017

Kırşehir’de yaklaşık 50 yıldır Ankara Caddesi’nde hizmet veren ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılarak yeniden yapılması kararlaştırılan Kırşehir Hükümet Konağı’nın ihalesi 13 Eylül’de yapıldı. Ankara Caddesinde bulunan eski yerine yapılacak Hükümet Konağı’nın hemen karşısında bulunan Defterdarlık-Vergi Dairesi Binasının bulunduğu araziye de 2. bina yapılacak. Karşılıklı iki muhteşem bina yapılacak ve Kırşehir’e ve Ankara […]

Kırşehir’de yaklaşık 50 yıldır Ankara Caddesi’nde hizmet veren ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılarak yeniden yapılması kararlaştırılan Kırşehir Hükümet Konağı’nın ihalesi 13 Eylül’de yapıldı.
Ankara Caddesinde bulunan eski yerine yapılacak Hükümet Konağı’nın hemen
karşısında bulunan Defterdarlık-Vergi Dairesi Binasının bulunduğu araziye de 2. bina yapılacak. Karşılıklı iki muhteşem bina yapılacak ve Kırşehir’e ve Ankara Caddesine yakışır bir görüntü olacak.
Kırşehir’de yaklaşık 50 yıldır Ankara Caddesi’nde hizmet veren ve yıkılan Hükümet
Konağı’nda Valilik, Nüfus Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bilim sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü hizmet verecek.
Bina; bodrum, zemin+4 kattan oluşacak. 25.5 Metre yüksekliğinde ve 15365 m² kapalı alana sahip olacak olan Kırşehir Hükümet Konağı toplam inşaat alanı 16 bin 37 m2 olacak. Hükümet konağında 280 kişilik konferans salonu, bay bayan mescit, 6 adet asansör, 200 kişilik yemek salonu, VİP yemek salonu, 20 araçlık kapalı otopark, her katta yeterli arşiv, evlendirme salonu olacak. 13.09.2017 tarihinde yapılan ihalenin yapılacak değerlendirmelerin ardından kazanan firmaya yer teslimi yapılarak inşaatına başlanacak. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .