“Hizmeti ibadet sayan bir anlayışla yürüyeceğiz”

“Hizmeti ibadet sayan bir anlayışla yürüyeceğiz”

09.11.2017

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, ilk basın toplantısında konuştu:
“Hizmeti ibadet sayan bir anlayışla yürüyeceğiz”

25 EKİM tarihinde Meral Akşener’in Genel Başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin önceki gün Kırşehir İl Başkanlığına atanan Müfit Göçen, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek görevine başladı.
Kırşehir’de Müfit Göçen, İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığına atanmasının ardından Kırşehirlilerin yoğun ilgi ve desteği ile karşılaştığını belirterek “Biz merkezde bir parti olarak her kesimi kucaklayacağız. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, ilkelerinde ve Cumhuriyet altında yürüyen herkesle birlikte olacağız. Biz sekiz ışıklı güneş logosu altında olmak isteyen, ülkemizi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarıp iktidar olmak için bu yola çıkıyoruz. Bu yoldaki hemşehrilerimiz göreve atanmamın ardından büyük sevgi ve desteklerini aldım. Onlara teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa il ve ilçe teşkilatlarımızı kurup, yeni il binamızı da tutarak çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.
Kendi bürosunda basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Kırşehir’de güçlü ve herkesin sevgi ve saygısını alabilecek bir teşkilat kuracaklarını da belirterek şunları söyledi:
“Sekiz ışıklı güneş logosu ile İYİ PARTİ siyaset sahnesinde yer aldı. Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi. Emrettiler ben de İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı oldum. Bu can bu tende olduğu müddetçe bende genel başkanımızın, partimizin, Kırşehirlilerin emrinde olmaktan onur duyacağımı belirtmek isterim. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türk Ocağı üyesiyim. Bu vesileyle Cumhuriyetimizi kuran ve bu yönetim biçimini Türk Milletine armağan eden büyük deha Atatürk’ü rahmetle, minnetle anıyorum.
“Ben Müfit Göçen olarak sağcısını, solcusunu, muhafazakârını, her kesimi ama her kesimi kucaklayacak kocaman bir yüreğe sahibim. Rejimle problemi olmayan ülkemizin bölünmez bütünlüğüne uzanan elin ve dilin karşısında sağlam duran herkesin sekiz ışıklı güneşin altında şerefle yeri vardır.
“Sekiz ışıklı güneşin ışıkları sadece partililerimizi aydınlatmayacak, her kesimi aydınlatacaktır. Ampuller sönecektir.
“Ürünü para etmeyen çiftçilerimize, kapanan fabrikalarının bakkallarının yasını tutan insanlarımıza fedakâr öğretmenlerimize, üzerine toz kondurmayacağımız askerlerimize, polislerimize, umutları kırılmış işsizlerimize, yaşlılarımıza, geleceğinden endişe eden öğrencilerimize ve velilere, siftahsız dükkân kapatan esnafımıza kısacası Türkiye’mize hizmeti ibadet sayan bir anlayışla yürüyeceğiz. Bu yolda yürürken siyasette ahlakı baş tacı yapmış pırıl pırıl insanlarla yürüyeceğiz.
“İyi Parti’de il başkanı, ilçe başkanı olmayı, yönetici olmayı, üye olmayı onur saymaktayız. Tüccar siyasete asla müsaade etmeyeceğiz. Türk İslam Birliği üzerinde taviz vermeyeceğiz.
“İyi Parti İl Başkanlığı görevinin bana resmen verilmesiyle il binası ve ilçe teşkilatlarını kurmak için ön çalışmalara başladım. Önümüzdeki hafta netleşmeye başlayacağını umuyorum.
“Hedefimiz tekdir. halkı zengin, ülkesi güçlü, devleti saygın bir Türkiye için Allah’ın yardımıyla TEK BAŞINA İKTİDAR olacağız. Türkiye’mize hayırlar getirsin.”
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI Müfit GÖÇEN KİMDİR?
İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen kendisini tanıtırken de şunları söyledi:
“1959 Kırşehir doğumluyum. Öğrenim hayatım Kırşehir’de geçti. Kırşehir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünden 1979 yılında mezun oldum. Askerliğimi kısa dönem 4 aylık er olarak İzmir’de yaptım. 1980 yılında 2 yıl İstanbul’da ticaret yaptıktan sonra, 1982 yılında askerlik dönüşü Kırşehir’de ticarete başladım ve halen devam ediyorum.
“Babam Hakkı Göçen’i 2015 yılında kaybettim. Kendisi Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi mezunuydu. Önce matematik öğretmenliği daha sonra tüccarlık yapmıştır. Kendisi Kırşehir’de birçok halka açık şirketin kurucuları içerisinde yer almıştır. 1983 yılında Anavatan Partisi’nin kurucu il başkanlığını yapmıştır. 1984 -1989 yılları arasında Kırşehir Belediyesi Başkanlığı görevini yerine getirdi.
“4 kardeşiz. 2 kız kardeşim evli biri inşaat mühendisi diğeri inşaat teknikeridir.
En küçüğümüz olan kardeşim Ahmet Göçen ile beraber çalışıyoruz. Kendisi makine mühendisidir. Kırşehir Makine Mühendisleri Odası başkanıdır.
“1990 yılında Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanlığı görevine getirildim ve 19 sene bu görevi Türkiye’de en uzun yapan kişi oldum. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Kırşehir Anavatan Partisi teşkilatında değişik görevlerde bulundum. En son 7 yıl Kırşehir Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yerine getirdikten sonra 6 yıl Kırşehir Anavatan Partisi İl Başkanlığı görevini yerine getirdim.
“2009 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevine seçilince partideki görevimden ayrıldım. 4 yıl bu görevi icra ettikten sonra kendi isteğimle görevi bırakıp meclis üyesi olarak TOBB üst kurul delegeliğine seçildim.
“Türk Ocağı ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim. 35 yıldır evliyim, eşimle beraber çalıştık. İkimiz de emekliyiz. Halen kardeşimle beraber iş yerimizde çalışmaya devam ediyorum. Cep telefonu bayiliği ve taşeronluk hizmeti yürüten küçük bir iş yerimiz
mevcuttur. Ayrıca tarımla da iştigal ediyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .