Hırsızlara eş zamanlı operasyon

Hırsızlara eş zamanlı operasyon

23.09.2017

Ahi esnafının korkulu rüyası maskeli beşler yapılan şafak operasyonu ile yakalandı…

KIRŞEHİR’DE faili meçhul hırsızlık olayları eş zamanlı yapılan operasyonda zanlıların yakalanmasıyla çözüme kavuştu.
Kırşehir Ahi esnafını bezdiren hırsızlar, yapılan takip sonucunda şafak operasyonu ile yakalandı.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, şehrimizin güvenliğini ve halkın huzurunu sağlamak için zaman menfuru gözetmeksizin görev yapıyor.
Edinilen bilgiye göre, son zamanlarda ilimizde meydana gelen faili meçhul 10 adet işyerinden hırsızlık olaylarına karışan ve eşkâllerinin belli olmaması için maske takan şahısların eşkâl ve kimlik bilgilerinin tespitinin ardından şüpheli 5 şahıs Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince Ankara’da 5 ayrı adrese eşzamanlı yapılan şafak operasyonu ile yakalandı.
Şahıslar gerekli tahkikat için Kırşehir Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilirken, şüpheli şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramada 3 adet çalıntı tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi, 880 gram esrar maddesi, ilimiz tekel bayilerinden çalınan sigara ile alkollü içeceklerle birlikte diğer çalıntı eşya ve materyallere el konuldu.
Hakkında çelik kasa ve işyerinden hırsızlık suçlarından işlem yapılan A.G. ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Y.P., Y.Ş., O.Ö. ve E.G. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kırşehir E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.
Bu arada haklarında işlem yapılan Y.P. ve Y.Ş.’nin cinayet suçundan dolayı hükümlü oldukları ve uzun zamandır da cezaevi firarisi olarak arandıkları tespit edildiği öğrenildi.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Kırşehirlilerin bu gibi olaylar karşısında mağdur olmaması ve Kırşehir’in huzurlu bir kent haline gelmesi için mahalle ve sokaklarda, apartman katlarında tanınmayan şahıs veya şahısları 155 Polis İmdat’a bildirmelerini isteyerek, kamu yararına dikkat çekerken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün suç ve suçluyla mücadelesi kararlılıkla devam edecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .