Hirfanlı’ya da yeni proje

Hirfanlı’ya da yeni proje

27.07.2017

Kırşehir’in eğitim, kültür, sağlık ve sosyal alanlarındaki ihtiyaçlarını gidermede girişimlerini sürdüren Mikail Arslan, turistlerin ilimizi tercihi noktasında da yeni projelerin hazırlanmasına ön ayak oluyor…

Türkiye’nin sayılı büyük boyutlu barajlarından birisi, Kırşehir ile Şereflikoçhisar arasında yer alan İç Anadolu’nun denizi konumundaki Hirfanlı Baraj Gölü, yapılacak yeni proje ile ilgi odağı olmaya devam edecek.
Yaz aylarında sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği alan olmasının yanı sıra balıkçıların ilgi odağı olan Hirfanlı Baraj Gölü, yeni bir yüze kavuşacak.
İlimiz Kırşehir’de bulunan gölet ve barajların iyi değerlendirilmesi noktasında Çuğun Baraj’ında gerçekleştirilmesi öngörülen projenin yanı sıra Kaman Savcılı plajında da yeni proje uygulanacak.

Kırşehir’in eğitim, kültür, sağlık ve sosyal alanlarındaki ihtiyaçlarının yerine getirilmesi noktasında Ankara’da bakanlıklar nezdinde sürekli görüşmelerini sürdürerek girişimlerde bulunan Milletvekili Mikail Arslan, Çuğun’un ardından Hirfanlı’da yeni bir proje yapacaklarını açıkladı.
Milletvekili Mikail Arslan, “Hirfanlı Baraj Gölünün de değerlendirilmesi noktasında bir proje çalışması yapıyoruz. Bu proje çalışması büyük bir çalışma bununla ilgili bir yer tespiti yaptık. Bununla ilgili şu anda proje çalışması yapıyoruz. Bu projeler sanıyorum 10-15 milyon TL’lik bir yatırım gerektirecek. Ama bittiği zaman hem Kırşehir’in medarı iftarı olacak, Ankara’dan, Kırıkkale’den çevre illerden insanlarımız buraya ziyarete gelecekler. Yaz boyu burada kamp yapma imkanları, güneşlenme ve yüzme imkanlarına kavuşmuş olacaklar. Bu projeyi de başlatmış bulunuyoruz. Yani Kırşehir’in yatırım gerektiren hangi konusu varsa o konuyla ilgili bir çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .