Hirfanlı gençlerin ilgi odağı oluyor

Hirfanlı gençlerin ilgi odağı oluyor

05.08.2017

TÜRKİYE’NİN sayılı büyük boyutlu barajlarından birisi, Kırşehir ile Şereflikoçhisar arasında yer alan İç Anadolu’nun denizi konumundaki Hirfanlı Baraj Gölü, yapılacak yeni proje ile ilgi odağı olmaya devam edecek. Yaz aylarında sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği alan olmasının yanı sıra balıkçıların ilgi odağı olan Hirfanlı Baraj Gölü, yeni bir yüze kavuşacak. Kırşehir’de bulunan gölet ve barajların iyi değerlendirilmesi […]

TÜRKİYE’NİN sayılı büyük boyutlu barajlarından birisi, Kırşehir ile Şereflikoçhisar arasında yer alan İç Anadolu’nun denizi konumundaki Hirfanlı Baraj Gölü, yapılacak yeni proje ile ilgi odağı olmaya devam edecek.
Yaz aylarında sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği alan olmasının yanı sıra balıkçıların ilgi odağı olan Hirfanlı Baraj Gölü, yeni bir yüze kavuşacak. Kırşehir’de bulunan gölet ve barajların iyi değerlendirilmesi noktasında Çuğun Baraj’ında gerçekleştirilmesi öngörülen projenin yanı sıra Kaman Savcılı plajında da yeni proje uygulanacak.
Kırşehir’in eğitim, kültür, sağlık ve sosyal alanlarındaki ihtiyaçlarının yerine getirilmesi noktasında Ankara’da bakanlıklar nezdinde sürekli görüşmelerini sürdürerek girişimlerde bulunan Milletvekili Mikail Arslan, Çuğun’un ardından Hirfanlı’da yeni bir proje yapacaklarını açıkladı.
Milletvekili Mikail Arslan, “Hirfanlı Baraj Gölünün de değerlendirilmesi noktasında bir proje çalışması yapıyoruz. Bu proje çalışması büyük bir çalışma bununla ilgili bir yer tespiti yaptık. Bununla ilgili şu anda proje çalışması yapıyoruz. Bu projeler sanıyorum 10-15 milyon TL’lik bir yatırım gerektirecek. Ama bittiği zaman hem Kırşehir’in medarı iftarı olacak, Ankara’dan, Kırıkkale’den çevre illerden insanlarımız buraya ziyarete gelecekler. Yaz boyu burada kamp yapma imkanları, güneşlenme ve yüzme imkanlarına kavuşmuş olacaklar. Bu projeyi de başlatmış bulunuyoruz. Yani Kırşehir’in yatırım gerektiren hangi konusu varsa o konuyla ilgili bir çalışma yapıyoruz” diye konuştu.
YEŞİL (DOĞA) KAMP: KIRŞEHİR AHİ EVRAN GENÇLİK KAMPI
Kapasitesi 264 kişilik kamp bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden ve 78 odadan oluşuyor. Kampta etkinlik olarak; El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, Okçuluk gibi faaliyetler yapılıyor. Kampta gençlerin kişisel gelişimi için; zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, Sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, Etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Gençlerden, kişisel giysileri (şapka, kazak, mont, eşofman, gözlük, şort, havlu, terlik v.b.) ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmesi isteniyor. Gece ve gündüz ısı farklılığı çok olacağından (gündüz sıcak-gece serin) ikilim koşuluna ve yağmura uygun kıyafetlerin getirilmesi öneriliyor. Doğa yürüyüşleri ve diğer aktiviteler için küçük sırt çantası, el feneri getirilmesi talep ediliyor. Kampta gece-gündüz sıcaklık farkı yüksek oluyor. Ortalama sıcaklıklar; gündüz: 20 – 25 gece: 5 – 10 derece.
Kırşehir’ in Kaman ilçesinde bulunan Hirfanlı Barajındaki ‘Ahi Evran Gençlik Kampı’ alanında 2017 yılı Gençlik Kampları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ‘Gençlik Kampları’ etkinliği düzenlenecek. Kamp boyunca, gençlere yönelik olarak paintball, okçuluk, halk oyunları, tiyatro gibi aktiviteler yapılarak kamp döneminin çok daha keyifli geçirilmesi sağlanacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokole istinaden Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler okul dışı zamanlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinde kullanılıyor. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı insan kaynağı ve tesisleri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın faaliyetlerinde kullanılıyor. Protokolle, öğrencilerin sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve desteklenmesi hedefleniyor.
Bu kapsamda kendi inancı ve deneyimleri doğrultusunda topluma değer katacak bir gençlik için, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde düzenlenen gençlik kampı etkinliğinde gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile unutamayacakları bir kamp dönemi yaşayacak. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .