Hibe destekli kırsal kalkınma başvuruları başladı

Hibe destekli kırsal kalkınma başvuruları başladı

01.05.2015

Yatırımcılar, üreticiler ve çiftçiler, destek ile ilgili 4 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek toplantıda bilgilendirilecek…
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin: “Hibe desteği ile ilimizde hayvancılık ivme kazanacak”

KIRŞEHİR Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, hibe destekli kırsal kalkınma başvurularının başladığını bildirdi.

Resmi Gazete’de 30 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan tebliğ ile ilimiz Kırşehir yatırımcıları, çiftçi ve üreticilerinin de yararlanacağı hibe destekli Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları 30 Nisan 2015 tarihi itibari ile başladı.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımları hibe destekli projelerle ilgili bir açıklama yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Türkiye’de tercih edilen ve marka haline gelen Kırşehir etinin hibe desteği ile ivme kazanacak hayvancılıkla daha da gelişeceğini belirtti.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımları hibe destekli projelere başvurularının 30 Nisan’da yayınlanan tebliğ ile başladığını belirterek, Kırşehir’in de içinde yer aldığı 39 il için önemli avantajlar sağlayan destek programının Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulamaya konulduğunu açıklayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, 30 gün sürecek müracaatların 29 Mayıs 2015 Cuma günü sona ereceğini söyledi.
Desteklerden yararlanmak isteyen çiftçi, üretici ve yatırımcıların hazırladıkları yatırım projelerini 30 Nisan ile 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bakanlık web adresine veya bizzat İl Müdürlüğü’ne başvuru yapabileceğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, “Kırşehir için çok önemli olan bu proje ile yatırımcılarımız, çiftçilerimiz ve üreticilerimizin yapacakları tarımsal yatırımlara Bakanlığımız hibe destek sağlayacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın İl Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekiyor. İlimiz yatırımcıları, çiftçileri üreticileri için bu program çok büyük avantajlar sağlayacak. Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu hibe destekli bu program ile İlimizde çok önemli seviyede olan hayvancılığın büyük ivme kazanacağına inanıyorum” dedi.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımları hibe destekli projelerle ilgili başvurularda hata yapılmaması ve hibe destekleri için hazırlanacak olan projelerin geri dönmemesi için 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 14.00’te Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda yatırımcılar, üreticiler ve çiftçiler için de bir toplantı düzenlenecek.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, toplantıya tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .