Herkes bedelini ödeyecek!

Herkes bedelini ödeyecek!

22.07.2017

Kayıp-kaçaktaki adaletsizliğin sonlandırılması isteniyor…

ELEKTRİK tüketiminde kayıp-kaçak oranlarının minimize edilmesi beklenirken, 3 ay süre yapılmama sözü verilen zam ile ilgili sürenin daha da uzatılması isteniyor.
Vatandaşların elektrik faturalarını şişiren, kayıp kaçak bedeli alınmasını yasal hale getirip, hukuk yollarını tıkayan kanun geçtiğimiz yıl TBMM’de kabul edilmişti.
Kayıp-kaçak bedelindeki adaletsizliğin giderilmesini isteyen Kenan Kerimoğlu, “Herkes bedelini kendisi ödemelidir” dedi.
Kırşehir Elektrik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, “Kayıp-kaçak konularına ağırlık vermelerini arz etmekteyiz. İç Anadolu’nun kayıp kaçak oranı 0. 01 iken, Güneydoğu Anadolu’nun kayıp kaçak oranı % 70’lere çıkmaktadır. Bu çok büyük bir orandır. Yani oradaki adaletsizlik, oradaki usulsüzlük burada faturasını zamanında ödeyen elektrik kullanımına dikkat eden insanların bu bedelleri ödemesi söz konusu olmamalıdır. Herkes bedelini kendisi ödemelidir. Kayıp-kaçak konusunda hükümetimizin gerek kolluk kuvvetleriyle, gerekse hukuki yönden büyük bir özveriyle çalışarak hassas davranmasını istiyoruz. Zam yaparak neyin açığını kapatıyoruz, neyle alakalı bir durum söz konusu buna girmek istemiyorum. Siyasi olaydır. Ama bizim arzu ettiğimiz vatandaşın kullandığı elektrik, doğalgaz, petrol ürünleri gibi tüketimlerin bedellerinde artış olmamasıdır. Böylece vatandaşımız daha rahat edecektir. Her gün kalktığında bugün elektriğe mi, doğalgaza mı, petrole mi, suya mı zam geldi şeklinde bir düşüncesi olmaması gerekmektedir. İnşallah önümüzdeki süre içerisinde bütün kurumların insanların zorunlu kullanmak durumunda kaldığı bu tür tüketimlerin zamlanmamasını arzu etmekteyiz. Zam yapılmamasının asıl nedenleri de kayıtsız-kaçak kullanan insanlarla mücadele edilmesidir. Ancak bunun faturasını dürüstlüğünden taviz vermeyen vatandaş ödememeli. Kaçak olarak kullananların, diğer insanların bu hizmetlerden faydalanırken bedel ödemediği konuların veyahut da açıkların diğer vatandaşlara ödetilmemesi gerekmektedir. Bu konuda hassas davranmalarını arz ediyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de zam yapılmamasını istiyoruz ki vatandaşımız rahat etsin. İnsanlar ekonomik olarak bu tür rahatlıklara erişsin” şeklinde konuştu.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .