“Her zaman engelliler için seferber olmaktayız”

“Her zaman engelliler için seferber olmaktayız”

05.09.2017

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Adem Doğan:
“Her zaman engelliler için seferber olmaktayız”

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Adem Doğan, engellileri de spor yapmaya davet etti. Adem Doğan açıklamasında, Kırşehir’deki engelli sporculardan şampiyonlar çıkarabileceklerini söyledi.
Antrenör Doğan, tüm engelli insanların spor yapabileceğini belirterek, engellilere anlayışla destek verilmesi gerektiğini hatırlattı, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Dünya üzerinde yaşayan her insan bir engelli adayıdır. Yarın ne olacağını kimse bilemez ve tahmin edemez. Biz Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü antrenörleri olarak her zaman engelliler için seferber olmaktayız. Engelli araçlarımızla, spor tesislerimizle, gençlik merkezlerimizle her zaman ve her türlü ortamda engellilerin yardımına koşarak, onların spor yapmasını ve sosyalleşmesini sağlama adına bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. İşitme Engelliler, Görme Engelliler ve Zihinsel Engelliler, bize başvurarak spor yapabilirler. Engelli çocuklarımız, Yüzme, Okçuluk, Voleybol, Atıcılık, Atletizm, Judo, Boccia, Goalball, Badminton, Bilek Güreşi, Halter, Güreş, Karate, Teakwondo, Basketbol, Futbol, Futsal branşlarında spor faaliyet gösterebilirler.”
Gençlik ve Spor Bakanlığı engelliler spor merkezlerine ilişkin oluşturduğu resmi internet sayfasında ise engelliler için işaret diliyle de anlatım gerçekleştiriyor. Yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer veriliyor: “İlinizde faaliyette bulunmak istediğiniz spor branşını seçebileceğiniz sayfada bulunmaktasınız. Size özel olarak hazırlanan bu sayfada, ilk olarak, spor yapmak istediğiniz ili seçmelisiniz. Ardından, açılan sayfada, hangi branşta spor yapmak istediğinizi, belirlediğiniz branş ikonuna tıklayarak seçip, açılacak kayıt sayfasında yer alan size ait bilgileri, eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Refakatçi talebiniz varsa, refakatçi onay kutusunu seçip, gerekli bilgileri girdikten sonra kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Tüm bilgileriniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne iletilecek ve gerekli incelemeler sonucunda İl Müdürlüğü personelimiz, en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir. ”
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .