HER ŞEY GELDİ GEÇTİ

HER ŞEY GELDİ GEÇTİ

11.05.2015

Kırşehir’deki geçen günleri anımsarken, uzaklara daldım gittim. Çocukluğumda Yenice Mahalle’de bir bağ evinde ağabeyimle birlikte kalıyorduk kirada. Çünkü o yıllar Gölhisar Mahallesi’nde henuz ilkokul yoktu, aradan yıllar geçti ve Kırşehir’in ilk kaloriferli orta okulu mahallemize yapıldı. Her insanın yaşamında belleğinde unutamadığı anıların fotoğrafları silinmez durur. Kırşehir’de onyedi yıl görev yaptığım Valilik’ten ayrılırken ister istemez iyi […]

Kırşehir’deki geçen günleri anımsarken, uzaklara daldım gittim. Çocukluğumda Yenice Mahalle’de bir bağ evinde ağabeyimle birlikte kalıyorduk kirada. Çünkü o yıllar Gölhisar Mahallesi’nde henuz ilkokul yoktu, aradan yıllar geçti ve Kırşehir’in ilk kaloriferli orta okulu mahallemize yapıldı.
Her insanın yaşamında belleğinde unutamadığı anıların fotoğrafları silinmez durur. Kırşehir’de onyedi yıl görev yaptığım Valilik’ten ayrılırken ister istemez iyi güzel anılarımın yanı sıra acı buruk ve huzursuzluk yaşadığım günleri anımsadım.
HİÇ GEREĞİ YOKKEN SEBEBİNİ HALA ÇÖZEMEDİĞİM BİR OLAYLA HUZURSUZ OLMUŞTUM. BEN VALİLİK İL İDARE KURULU MÜDÜRÜ OLARAK GÖREV YAPMAKTA İKEN, DERKEN VALİLİK İL İDARE KURULU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN GÖREVİ HAKKINDA OKURLARIMA KISA BİR BİLGİ VERMEM GEREKECEK. BU MÜDÜRLÜK İL VE İLÇEDE GÖREV YAPAN TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİN GÖREVLERİNİ YAPARKEN SUÇ İŞLEMELERİ HALiNDE YARGILANMALARINI, SUÇLULARIN CEZALANDIRILMASI İÇİN MAHKEMEYE SEVKİNİ SAĞLAYAN BİR BİRİMDİR. BEN BU BİRİMİN MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPARKEN BU BİRİMDEN SORUMLU VALİ YARDIMCISI DA Mustafa KORKMAZ DİNÇER isimli Vali Yardımcısının emrinde çalışıyordum.
BİRGÜN DOSYALARI BİRLİKTE İNCELEMEK ÜZERE VALİ YARDIMCISININ MAKAMINA GİTTİM. Vali Yardımcısı kahkahaları tavanlara ulaşan bir bayan memureyle koyu bir sohbete tutuşmuştu. Koltuğumun altındaki dosyalarla yaklaşık beş dakika dikildim kaldım.
Ne “geç otur!” diyor, ne de “çık, git!” diyor.
Ben gözüne bakıyorum bir süre sonra elinin tersiyle “çık” işareti yaptı!
Bozuldum, kaldım. Bir daha da odasına gitmedim, dosyaları memurla kendisine gönderdim.
Vali Yardımcısı beni Valiye şikayet etmiş. Vali Bey çağırdı beni, dinledi. Bir süre geçti o Vali Yardımcısından İl İdare Kurulu alınıp başka bir Vali Yardımcısına verildi.
Bir süre sonra Valilik katı da koridorda büroya doğru yürürken odasından çıkan Vali Yardımcısı Mustafa Korkmaz Dinçer, bana tekme tokat saldırdı. Ben kendimi korumaya çalışırken rastgele salladığım yumruk gözüne gelmiş, neyse ben hemen dilekçe yazarak İçişleri Bakanlığı’na şikayet dilekçemi gönderdim.
Bu arada Sayın Vali şikayetimden vazgeçmem konusunda beni ikna etmeye çalıştı, ama ısrar etmedi ve bir süre sonra Bakanlık Müfettişi Taner AKALIN GELDİ VE SORUŞTURMA BAŞLADI, SONUÇTA İŞ MAHKEMEYE İNTİKAL ETTİ VALİ YARDIMCISI GÖREVLİ MEMURA GÖREVİ BAŞINDA SALDIRIDAN ÜÇ AY CEZA ALDI CEZASI ERTELENDİ.
Ve ben İSTANBUL Valiliği Basın Müdürlüğü görevimi sürdürürken sanıyorum 2008 yılında bakanlık seksen bir ilin Basın Müdürlerine Mersin’de bir haftalık seminere çağırdı, gittim. Bizi MEZİTLİ TESİSLERİNDE Mersin Valiliği ağırlıyordu. MERSİN BASIN MÜDÜRÜ SAMİMİCE YANIMA YAKLAŞTI “YAV MÜDÜRÜM SİZİN MUSTAFA KORKMAZ DİNÇER VALİYLE BİR OLAYINIZ MI VAR?”diye sordu.
Ben de “EVET, NEDEN SORDUN” dedim. MERSİN MÜDÜRÜ, “VALİ BEY BASIN MÜDÜRLERİ İLE VALİ YARDIMCISI M. KORKMAZ DİNÇER İLGİLENSİN” diye talimat verince VALİ YARDIMCISI “SAYIN VALİM BENİ BAĞIŞLAYIN” diye özür dilemiş Vali Bey’de “Neden?” diye sorunca benimle karşılaşmak istemediğini ifade etmiş.
Ben de “İyi ki öyle yapmış!” dedim gülüp geçtim.
İnsan yüreği yapılan iyiliği de unutmuyor kötülüğü de…

Nazır Şentürk
Latest posts by Nazır Şentürk (see all)


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .