Her şey çok güzel olacak

Her şey çok güzel olacak

30.05.2019

  Her şey çok güzel olacak   Mart ayının sonunda yapılan yerel seçimler ülkemize baharı getirdi. Seçimlerin ardından sevgi, saygı, hoşgörü geldi. İnsanlar birbirlerine tebessümle bakabildiler. Zira siyasi ortamın getirdiği gerginlik ve belirsizlik yerini sükûnete bıraktı. Ancak İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı ile birlikte, bir şeylerin yanlış gittiği artık belirginleşmeye başladı. Siyasette yeniden […]

 

Her şey çok güzel olacak

 

Mart ayının sonunda yapılan yerel seçimler ülkemize baharı getirdi.

Seçimlerin ardından sevgi, saygı, hoşgörü geldi. İnsanlar birbirlerine tebessümle bakabildiler. Zira siyasi ortamın getirdiği gerginlik ve belirsizlik yerini sükûnete bıraktı.

Ancak İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı ile birlikte, bir şeylerin yanlış gittiği artık belirginleşmeye başladı. Siyasette yeniden gergin davranışlar ve belirsizlikler yaşanırken, Siyasi belirsizliklerle birlikte de ekonomide belirsizlik oluştu. Yani İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı deyim yerindeyse ülkede taşları yerinden oynattı.

Ortada yapılan bir yanlışlık, hukuksuzluk var. Önce yapılan hata ve hukuksuzluk kabul edilmeli ve sonra da çözüm yolları bulunmalıdır. Hata kabul edilmeden, yapılan haksızlık kabul edilmeden çözümün yolları da bulunmaz.

Tabi ki, böylesi durumlarda tüm sivil toplum kuruluşları düşüncelerini yüksek sesle beyan etmelidirler. Mesela ticaret odaları, esnaf odaları, sendikalar, dernekler, üniversiteler, yazarlar çizerler gerçekleri konuşabilmelidirler. Doğruya doğru, eğriye eğri diyebilmelidirler ki gerçekler anlaşılabilsin.

Yok öyle değil de iktidarın yaptığı olumlu ya da olumsuz her şeye doğru denilmesi halinde yapılan yanlışlıkların düzeltilmesi imkanı da ortadan kalkmış sayılmaktadır.

Yani İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin doğru olmadığı her kesim tarafından dile getirilmelidir.

Ülke ekonomisinin iyi yönetilemediği için cep yakmaya devam ettiği yüksek sesle konuşulmalıdır.

Siyasi belirsizliğin giderilemediği konuşulmalıdır.

Ülkede yaşanılan haksızlık ve hukuksuzluklar konuşulmalıdır.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ülkemizin içinde bulunduğu durumu Fatih Sultan Mehmet’in şu sözleriyle açıkladı:

“Aklı öldürürsen ahlakta ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür.” 

Aslında sadece İstanbul seçmeni değil, tüm Türkiye de insanlar hem İstanbul ve hem de diğer illerde yapılan seçimlerde şaibe söylentilerini pek samimi bulmuyor.

Zira CHP’nin adayı İmamoğlu’nun da sevgi, huzur ve barış diliyle insanlara yaklaşımı olumlu bir çığır açtı, belediye başkanlığı görevi kısa süreli de olsa kararlı davranışı ve performansı ile de gönüllerde taht kurdu.

Ülkemizin dört bir yanında, Kırşehir’den Kars’a, Edirne’den Hakkari’ye, Muğla’dan İstanbul’a halk İstanbul seçimlerine kilitlenmiş durumda. Ekonomi ve siyaset İstanbul seçimlerine kilitlenmiş 23 Haziran gününü beklemektedir.

23 Haziran günü, her şey çok güzel olacak,

Her şey çok güzel olacak,

Her şey çok güzel olacak.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği…

Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı

Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Ramazan Bayramınızı tebrik ederim. Bayramın ülkemize. Milletimize ve Kırşehirimize hayırlar ve mutluluklar getirmesini dilerim.

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .